NY Rangers - San Jose 4:0Žraloci s Hertlem byli bezzubí. Bída Winnipegu trvá, Pavelec další prohře nezabránil

New York

Tomáš Hertl s celkem Žraloků ze San Jose neuspěl v pokračování NHL na ledě NY Rangers. Domácí vyhráli 4:0. Hokejisté Winnipegu v bráně s Ondřejem Pavelcem prohráli doma s Calgary, a to i přesto, že první útok hostů s Jiřím Hudlerem se neprosadil. Připsali si čtvrtou porážku v řadě. Pavelec kapituloval čtyřikrát z 29 střel a inkasoval zatím nejvíc gólů z pěti zápasů v sezóně.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec během třetí třetiny utkání s Calgary.

Pro sedmadvacetiletého odchovance kladenského hokeje přitom nezačal zápas špatně. V první třetině zlikvidoval všech šest střel, udržel nulu a Jets díky gólu Marka Scheifela vedli 1:0. Další šance však skvěle likvidoval Jonas Hiler v bráně hostů. Zastínil Pavelce, celkem čelil 35 střeleckým pokusům. I proto byl nakonec vyhlášen druhou hvězdou zápasu za týmovým kolegou Masonem Raymondem.

Calgary ve druhé třetině třemi góly během dvanácti minut otočilo skóre ve svůj prospěch. A to ještě Hudlerova šance zůstala nevyužita. Když v úvodu třetí části hosté přidali čtvrtý gól, bylo rozhodnuto.

Winnipeg se ohromně trápí v koncovce. První utkání sezóny vyhráli Jets v Arizoně 6:2, od té doby ale dali ve čtyřech zápasech dohromady jen dva góly. "Je to přesný odraz naší hry. Místo toho, abychom se snažili něco změnit, pereme se sami se sebou," konstatoval trenér Paul Maurice.

Naopak Flames mohou být spokojeni, sérii šesti zápasů na hřištích soupeřů zakončili s bilancí čtyř výher a dvou porážek. Kouč Bob Hartley však krotil přehnaný optimismus. "Na nějaké předávání kytek je ještě brzy. Je za námi teprve sedm zápasů, ještě máme před sebou dlouhou cestu," prohlásil Hartley.

První porážku v základní hrací době utrpěli San Jose Sharks, kteří po sobotní výhře 4:2 v New Jersey nedali v Madison Square Garden proti New Yorku Rangers ani gól. Podlehli 0:4.

Žraloci byli bezzubí. Domácí rozhodli o triumfu v poslední minutě druhé třetiny, kdy skórovali dvakrát během pouhých čtyř sekund.

Nejprve se v čase 39:16 prosadil Martin St. Louis, který uplatnil důraz na brankovišti a nadvakrát prošťouchl puk za záda gólmana Alexe Stalocka. Hned po vhazování pak udeřil Rick Nash, který nahodil puk na branku, Stalock jej nešikovně vysunutou hokejkou jen postrčil před sebe a dojíždějící Nash, se sedmi zásahy nejlepší střelec ligy, uklidil kotouč do sítě.

"Zaváhal jsem. Přemýšlel jsem, jestli puk přikrýt, nebo rozehrát, a neudělal jsem ani jedno," litoval Stalock, který neměl čisté svědomí ani u prvního gólu ve 34. minutě, kdy jen vyrazil před sebe lehké nahození od modré čáry Carla Hagelina, jenž puk vzápětí doklepl do sítě. "Dostali jsme hloupé góly. Nemůžu Alexe hájit a on to ví," prohlásil trenér Todd McLellan.

Premiérová nula pro dánského gólmana

Naopak povedený večer prožil brankář Rangers Henrik Lundqvist, který díky 33 zákrokům vychytal první čisté konto v sezóně. Premiérovou nulu v NHL oslavil dánský gólman Frederik Andersen, jenž 28 zásahy přispěl k výhře Anaheimu 3:0 nad St. Louis.

Pětadvacetiletý rodák z Herningu se stal teprve druhým gólmanem v historii, který vychytal pětadvacet vítězství v prvních třiceti zápasech své kariéry v NHL. Před ním to v 70. letech dokázal Ross Brooks.

Hertlův tým v rámci tohoto tripu po východní pobřeží čeká ještě utkání v Bostonu.

Výsledky NHL:
Los Angeles - Minnesota 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Toffoli, 43. Pearson - 47. Cooke. Střely na branku: 16:41. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Toffoli (oba Los Angeles), 3. Suter (Minnesota).
Anaheim - St. Louis 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 18. a 36. Vatanen, 2. Beleskey. Střely na branku: 25:28. Diváci: 15 687. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen, 2. Getzlaf, 3. Andersen (všichni Anaheim).
Winnipeg - Calgary 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 11. Scheifele - 27. Wideman, 31. Gaudreau, 33. Raymond, 44. Brodie. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Střely na branku: 35:29. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Hiller, 3. Brodie (všichni Calgary).
NY Rangers - San Jose 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 34. Hagelin, 40. St. Louis, 40. Nash, 48. Hayes. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Nash, 3. Lundqvist (všichni Rangers).