New Jersey - NY Rangers 3:4 PPJágr se poprvé v sezóně trefil, Palát vstřelil vítězný gól Blesků. Skórovalo sedm Čechů

Český veterán Jaromír Jágr zaznamenal svůj první gól v letošní sezóně NHL, avšak na výhru hokejistů New Jersey to nestačilo. Ďáblové na vlastním ledě podlehli New Yorku Rangers 3:4 v prodloužení. Ve stejné části hry vstřelil Ondřej Palát vítěznou branku Blesků na ledě Calgary, Tampa nakonec zvítězila 2:1 a Palát byl po své druhé trefě v tomto ročníku zámořské soutěže zvolen třetí hvězdou utkání. V úterý se střelecky prosadilo celkem sedm Čechů.

Jaromír Jágr (druhý zleva) protrhl střeleckou smůlu a v duelu proti NY Rangers dal svůj první gól v letošní sezóně NHL.

Jaromír Jágr se prosadil ve 14. minutě první třetiny v době, kdy Ďáblové hráli přesilovou hru. Nejprve se uvolnil u mantinelu, aby vzápětí dorazil za Lundqvistova záda střelu Brunnera od modré čáry. Ve druhé části pak Jágr, druhá hvězda utkání, v další početní výhodě elegantně naservíroval puk Henriquemu.

Jenže v posledních jedenácti minutách Devils o nadějný výsledek přišli i vinou chybné rozehrávky Marka Židlického, čehož hosté využili k vyrovnání. "Byla to těžká přihrávka. Měl jsem puk vrátit zpátky do rohu kluziště, zvláště, když to bylo 3:2," reagoval sebekriticky český obránce, jehož pas v obranném pásmu zachytil v levém kruhu Kevin Hayes a jeho střelu uklidil do branky Rick Nash, s osmi góly nejlepší střelec soutěže. V prodloužení rozhodl Kevin Klein.

Diváci si v duelu Calgary s Tampou Bay počkali na góly až do závěrečné dvacetiminutovky. V jejím úvodu se trefil z přesilové hry Wideman, dvě minuty a 16 sekund před koncem si však vynutil prodloužení hostující Filppula. V 63. minutě vystřelil od modré čáry Stralman, nikým nehlídaný Palát se z dorážky nemýlil a podruhé v této sezóně vystřelil Bleskům vítězství.

Palát měl radost, že odčinil své pondělní zaváhání, které vedlo k prohře v Edmontonu. "Byla to má chyba. Po utkání jsem se snažil otočit list a soustředil jsem se na dnešní zápas. Cítil jsem ale, že týmu dlužím gól nebo vítězný gól. Něco takového. Takže jsem šťastný, že jsem to teď mohl klukům vrátit," radoval se mladý český útočník.

Obránce Roman Polák přispěl premiérovou trefou ve svém novém působišti k výhře Toronta 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Český zadák, který je ceněný zejména pro defenzivní umění a jehož maximem jsou čtyři branky za sezónu, skóroval střelou z mezikruží. Maple Leafs duel rozhodli čtyřmi góly mezi 30. až 38. minutou, v nichž překlopili skóre z 1:2 na svou stranu. Branka Poláka, který v létě odešel po osmi sezonách ze St. Louis, byla vítězná.

Z dvoubodového zisku svého týmu se radoval ještě David Krejčí, který pečetil gólem do prázdné branky obrat Bostonu proti San Jose z 2:3 na konečných 5:3. Český centr ještě asistoval u druhého gólu Bruins.

Hrozivý průběžný stav 0:5 mírnil ve 24. minutě gólem z ostrého úhlu Radim Vrbata. Útočník Vancouveru hýřil na ledě Dallasu aktivitou, sedmkrát vystřelil na branku a i přes porážku týmu 3:6 zaznamenal ve statistice +/- jeden kladný bod.

Martin Erat dostal Arizonu gólem z dorážky ve třetí třetině do vedení 3:2, ale po vyrovnání Nashvillu neuspěl ve čtvrtém kole penaltového rozstřelu. Coyotes tak prohráli 3:4 po nájezdech.

Jiří Tlustý jako jediný hráč Caroliny překonal Ondřeje Pavelce, jenž kryl v utkání 21 střel, a s týmem prohrál ve Winnipegu 1:3. Hurricanes i nadále zůstávají posledním mužstvem soutěže, které v tomto ročníku ještě nezvítězilo.

"Byl to zápas dvou týmů, které teď nemají mnoho sebevědomí. Ale oni šli za vítězstvím na rozdíl od nás tvrději. Každý z nás musí do zápasu vložit ještě více," vysvětloval Tlustý příčinu další porážky Caroliny. "Musíme vydržet, makat dál a táhnout za jeden provaz," podotkl. Naopak Jets zlomili sérii čtyř proher.

V čele soutěže je Montreal, který doma udolal i s přispěním asistence Tomáše Plekance Detroit 2:1 v prodloužení. V sestavě vítězů se poprvé v sezóně neobjevil Jiří Sekáč, jehož trenér Michel Therrien nechal mezi náhradníky. Naopak na druhé straně nevypadl ze základu i přes návrat Pavla Dacjuka Andrej Nestrašil. Pražský rodák přitom dostal šanci zahrát si NHL právě díky zranění ruského útočníka.

Výsledky NHL:
Boston - San Jose 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 14. Marchand, 27. Krug (Krejčí), 45. Griffith, 51. Campbell, 60. Krejčí - 17. a 37. Couture, 37. J. Thornton. Střely na branku: 33:34. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Boston), 2. Couture (San Jose), 3. Griffith (Boston).
New Jersey - NY Rangers 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 14. Jágr, 35. Henrique (Jágr), 41. Merill - 8. Kreider, 50. Mueller, 55. Nash, 63. Klein. Střely na branku: 31:25. Diváci: 14 484. Hvězdy zápasu: 1. Klein (NY Rangers), 2. Jágr (New Jersey), 3. Nash (NY Rangers).
NY Islanders - Toronto 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Branky: 3. Leddy, 16. Tavares - 30. a 38. Kessel, 9. Van Riemsdyk, 32. Polák, 37. Clarkson. Střely na branku: 36:28. Diváci: 11 408. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Van Riemsdyk, 3. Komarov (všichni Toronto).
Montreal - Detroit 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 57. Galchenyuk (Plekanec), 61. Desharnais - 34. Zetterberg. Střely na branku: 36:28. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Howard (Detroit).
Winnipeg - Carolina 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Ladd, 3. Lowry, 37. Byfuglien - 8. Tlustý. Střely na branku: 26:22. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 95,45 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Lowry, 3. Clitsome (všichni Winnipeg).
Nashville - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující sam. nájezd Ellis, 13. Ribeiro, 49. J. Neal - 4. Klinkhammer, 32. Yandle, 48. Erat. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15 694. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Yandle (Arizona).
Dallas - Vancouver 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)
Branky: 18. a 35. Cole, 5. Garbutt, 20. Seguin, 21. Jamie Benn, 22. Eakin - 24. Vrbata, 34. Kassian, 47. Hansen. Střely na branku: 28:46. Diváci: 15 678. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Cole, 3. Garbutt (všichni Dallas).
Chicago - Philadelphia 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 13. a 44. P. Kane, 12. Saad, 14. Bickell. Střely na branku: 43:32. Diváci: 21 162. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. P. Kane, 3. Saad (všichni Chicago).
Colorado - Florida 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 31. Barrie, 32. Landeskog, 35. Tanguay - 5. Pirri, 14. Barkov, 38. Bergenheim, 63. Boyes. Střely na branku: 33:36. Diváci: 14 440. Hvězdy zápasu: 1. Boyes (Florida), 2. O'Reilly, 3. Berra (oba Colorado).
Calgary - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 42. Wideman - 58. Filppula, 63. Palát. Střely na branku: 22:22. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Nabokov (Tampa Bay), 2. Rämö (Calgary), 3. Palát (Tampa Bay).