Čeští in-line hokejisté zdolali Kanadu a postupují z první příčky

Čeští in-line hokejisté nezaváhali na mistrovství světa organizace FIRS v Berouně ani ve svém závěrečném utkání v rámci základní skupiny B a porazili Kanadu 4:1. Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady díky dnešní výhře postoupili z první příčky do čtvrtfinále, kde je ve čtvrtek čeká vítěz kvalifikační skupiny C.

Duel se zámořským spolufavoritem celého šampionátu se odehrál před zaplněnými ochozy, do nichž si našlo cestu 1400 fanoušků. Po několika úvodních šancích, při nichž se vyznamenali brankáři na obou stranách Handl a Bradette, našel na konci sedmé minuty Snopek zapomenutého Loskota, který si v koncovce precizně poradil a otevřel skóre.

Těsné vedení uhájili Češi až do přestávky, ale do druhého poločasu vstoupili v oslabení a prohřešek Snopka proti pravidlům dokázal potrestat vyrovnávací trefou Hammond. Ve 25. minutě si však přichystal parádní odpověď Vozdecký, když nejprve naznačil střelu, ale vypálil až o chvilku později a zacílil přesně.

Ve 35. minutě přiblížil cennou výhru Tvrzník, jehož našel dobře načasovanou "žabkou" Šinágl. Pojistku přidal o chvilku později Toman přesnou ranou pod horní tyčku po pěkné Šebkově individuální akci. Český tým tak na turnaji zvítězil i ve svém třetím vystoupení.

"Důležitý byl gól na 2:1, a když pak přišel náš třetí gól, tak bylo hotovo. Bylo naším záměrem postoupit z prvního místa ve skupině," uvedl v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi Suhrada. "Bylo dobře, že jsme se udrželi na uzdě. Kanaďané provokovali, nějaká vyloučení tam byla, ale myslím, že jsme to ustáli," ocenil přístup hráčů Suhrada.