Ogier hned v první etapě Katalánské rallye všem ujel

Francouzský pilot Sébastien Ogier si v první etapě Katalánské rallye vybudoval komfortní náskok a je na nejlepší cestě k obhajobě titulu. Dnes byl nejrychlejší na třech ze šesti měřených úseků a po sedmi rychlostních zkouškách vede před týmovým kolegou z Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou o 36,6 sekundy. K zisku titulu potřebuje Ogier získat v předposlední soutěži sezóny o bod víc než Latvala.

Francouz Sebastien Ogier během Katalánské rallye

Finský pilot svádí o druhé místo vyrovnaný souboj s norskými soupeři Madsem Östbergem (Citroën) a Andreasem Mikkelsenem (Volkswagen) a také s krajanem Mikkem Hirvonenem ve fordu, který na pátém místě ztrácí na Latvalu necelých pět sekund.

Do konce šesté zkoušky byl největším Ogierovým soupeřem Belgičan Thiery Neuville s hyundaiem, ale v posledním testu dne skončil mimo trať, nabral téměř dvouapůlminutovou ztrátu a propadl se na deváté místo hned za Martina Prokopa. Český jezdec ve fordu má před ním náskok 11 sekund.

Katalánská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 1:29:04,0