Soukalová dojela ve stíhačce pro bronz! Nejlepší z Čechů byl dvacátý

Hochfilzen

Druhý díl biatlonového seriálu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu pokračoval v sobotu stíhacími závody. Gabriela Soukalová získala bronz, když dojela za Němkami Laurou Dahlmeierovou a Maren Hammerschmidtovou. Česká závodnice tak nadále vede v průběžném pořadí Světového poháru. Lucie Charvátová se z páté příčky po sprintu propadla na 22. místo. Závod mužů ovládl lídr Světového poháru Martin Fourcade, nejlepší z Čechů Ondřej Moravec dojel dvacátý, Jaroslav Soukup obsadil čtyřicátou příčku.

Tři nejlepší po stíhačce v Hochfilzenu: Laura Dahlmeierová (uprostřed), Maren Hammerschmidtová (vlevo), a Gabriela Soukalová.

Soukalová se díky čisté střelbě a solidnímu běhu posouvala z osmého místa na startu a po druhé zastávce na střelnici byla čtvrtá. Po úvodní střelecké položce vestoje se dostala na třetí příčku a tu udržela i v závěrečném v souboji s Němkou Franziskou Hildebrandovou. Českou biatlonistku dělilo 5,2 sekundy od druhé příčky, o niž zřejmě přišla kvůli hůlce, která jí při odjezdu ze střelnice vypadla z ruky.

Charvátovou zbrzdily dvě chyby hned v první ležce, zásluhou výborného běhu se ale držela v nejlepší patnáctce. Další selhání na střelnici přišlo na poslední stojce, kde minula tři terče a s celkovou bilancí šesti trestných kol vypadla z elitní dvacítky.

Veronika Vítková minula při každé zastávce na střelnici jednu ránu a skončila třicátá. Eva Puskarčíková po selhání na druhé položce, kde se trefila jen jednou, skončila o deset míst za ní. Jitka Landová obsadila 53. příčku.

Moravec si polepšil

V mužském závodu na 12,5 km si lídr SP Fourcade vyměnil pořadí s Němcem Simonem Schemppem a dojel si pro třetí výhru v sezoně. Navzdory tomu, že Francouz udělal na střelnici o jednu chybu více, porazil vítěze sprintu o 7,5 sekundy. Třetí skončil Rus Anton Šipulin.

Moravec vstoupil do závodu dvěma chybami na první položce, poté už ale střílel bezchybně a oproti sprintu si polepšil o čtyři pozice na 20. místo. Po startu z 45. příčky se zlepšil také druhý Čech v závodě Jaroslav Soukup, jenž obsadil poslední bodovanou 40. pozici.

V neděli se v Hochfilzenu pojedou štafety.