Štybarovi další belgická klasika nevyšla, vyhrál matador Paolini

Wevelgem

Po druhém místě v pátečním závodu E3 Harelbeke se Zdeňku Štybarovi v další belgické klasice tolik nedařilo. V nedělním podniku WorldTour Gent-Wevelgem ho postihl defekt a obsadil 38. místo se ztrátou přes sedm minut na vítěze, kterým se stal po sólovém úniku osmatřicetiletý italský cyklista Luca Paolini. Z dvou stovek startujících dokončilo závod na 239 kilometrů v náročných podmínkách pouze 39 jezdců.

Italský veterán Luca Paolini si jede pro vítězství v jarní cyklistické klasice Gent-Wevelgem.

Paolini vybojoval nejcennější vítězství v kariéře poté, co šest kilometrů před cílem ujel ze sedmičlenné skupinky uprchlíků. "Nemyslím si, že bych na tom byl nejlépe, ale hrál jsem podle svého. Věděl jsem, že budou čekat na spurt, tak jsem to zkusil," řekl jezdec stáje Kaťuša.

"Byl to hodně náročný den, dvakrát jsem boural a musel měnit kolo. Ale znám trať a věděl jsem, kde se držet vpředu. Po té smůle jsem měl i štěstí. Bylo to tak děsné, že jsme nevěděli, jestli do zvládneme. Dneska přežili ti nejsilnější," komentoval Paolini zimu, déšť a vítr, s nimiž se museli cyklisté vypořádat.

"Byl to totálně bláznivý den," potvrzoval Paoliniho slova Štybar na svém twitterovém účtu.