Sutherland zahrál jako první golfový veterán kolo za 59 ran

Endicott

Kevin Sutherland se stal prvním golfistou na veteránské Champions Tour a celkově sedmým v historii PGA Tour, jenž zahrál jedno kolo za 59 ran. Padesátiletému golfistovi se podařilo absolvovat kolo na třináct úderů pod par na turnaji v Endicottu.

Ilustrační fotografie.

Sutherland dokonce útočil na číslo 58, ale na poslední jamce zahrál bogey, které ho o absolutní rekord připravilo. „Když jsem byl po osmi jamkách devět pod par, tak jsem na 59 začal myslet. Asi dřív, než jsem měl, ale vyšlo to," uvedl golfista, jenž během své kariéry vyhrál jeden turnaj PGA Tour. Během rekordního kola Sutherland zaznamenal jeden eagle a 12 birdie.

Na magické číslo 59 se na americké profesionální tour dostalo šest hráčů, tím posledním byl loni Jim Furyk.