Lyžař Kostelič absolvoval už jedenáctou operaci kolena

Záhřeb

Jedenáctou operaci kolena absolvoval Chorvat Ivica Kostelič, jeden z nejlepších alpských lyžařů posledních let. Zákrok byl delší dobu plánovaný a dopadl úspěšně. Lékaři majiteli tří stříbrných medailí z olympijských her i bývalému celkovému vítězi Světového poháru odstranili volné úlomky kosti a ošetřili meniskus.

Chorvatský lyžař Ivica Kostelič.

Specialista na slalom a kombinaci se jen s pravým kolenem podrobil už deseti operacím. Tu úterní odkládal od března. Navzdory častým zdravotním problémům dokázal letos vyhrát potřetí za sebou hodnocení kombinace ve SP, byl třetím nejlepším slalomářem a získal stříbro v kombinačním závodu na mistrovství světa ve Schladmingu.

Velký křišťálový glóbus má Kostelič ze sezóny 2010/11. U vrcholového lyžování chce zůstat ještě dva roky.