New York - Miami 85:93Basketbalisté Miami si v NBA zajistili prvenství v divizi

New York

Basketbalisté Miami si v NBA zajistili prvenství v Jihovýchodní divizi. Rozhodli o něm nedělním vítězstvím 93:85 v New Yorku, kde domácí Carmelo Anthony nastřílel 42 bodů. Předčily ho ale tradiční opory Heat LeBron James a Dwyane Wade, které se téměř rovným dílem podělily o 57 bodů.

Basketbalisté Miami LeBron James (vpravo) a Chris Bosh

V závěrečné čtvrtině ještě domácí Knicks vedli 79:75, další úsek ale prohráli 1:12. "Byl to hodně rychlý obrat. V posledních šesti minutách se jim povedlo pár těžkých střel, zato nám ne," prohlásil Anthony. New York zatím drží v pořadí Východní konference osmé, poslední postupové místo.

Nejlepší celek ligy Chicago zvítězil v Detroitu až po prodloužení. Nastavení rozhodlo také zápas Lakers s Dallasem, obhájci titulu prohráli v Los Angeles 108:112. Vítězům přitom opět chyběl zraněný Kobe Bryant.

Basketbalová NBA:
Atlanta - Toronto 86:102, Charlotte - Boston 82:94, Cleveland - Orlando 84:100, Denver - Houston 101:86, Detroit - Chicago 94:100 po prodl., LA Lakers - Dallas 112:108 po prodl., New Orleans - Memphis 88:75, New York - Miami 85:93, Sacramento - Portland 104:103.