Šarapovová - Bouchardová 6:3, 6:2Šarapovová s Makarovovou jsou v semifinále Australian Open. Berdych se utká o finále s Murraym

Ruská tenistka Jekatěrina Makarovová se stala první semifinalistkou letošního Australian Open. Ruská tenistka smetla v aréně Roda Lavera světovou trojku Simonu Halepovou 6:4, 6:0 a vůbec poprvé v kariéře pronikla v Melbourne mezi čtyři nejlepší hráčky turnaje. Její příští soupeřkou bude Maria Šarapovová, která bez potíží postoupila přes Kanaďanku Eugenii Bouchardovou. Brit Andy Murray porazil domácího Nicka Kyrgiose 6:3, 7:6, 6:3 a v souboji o finále se střetne s Tomášem Berdychem.

Ruská tenistka Maria Šarapovová slaví vítězství nad Rumunkou Simonou Halepovou.

Makarovová si v úvodní sadě rychle vypracovala náskok 3:0. Poté sice ztratila poprvé a naposledy v zápase servis, komplikace ale žádné nepřipustila a za 40 minut ovládla první set 6:4. V tom druhém pak na kurtu naprosto dominovala. Halepové uštědřila kanára a radovala se z postupu do semifinále.

V boji o finále narazí na krajanku Šarapovovou. Světová dvojka nedala talentované Bouchardové žádnou šanci a posedmé v kariéře si zahraje v Melbourne Parku semifinále.

Semifinálovým soupeřem Tomáše Berdycha bude Andy Murray. Britský hráč porazil domácí naději Nicka Kyrgiose ve třech setech 6:3, 7:6 a 6:3. Český tenista má s bývalým svěřencem Ivana Lendla pozitivní bilanci 6:4. Předloni se oba borci utkali dvakrát a pokaždé se těšil z výhry Berdych.

Herbert, Mahut (Fr.) - Benneteau, Roger-Vasselin (2-Fr.) 7:6(5), 3:6, 6:3
Dodig, Melo (4-Chorv./Br.) - López, Mirnyj (Šp./Běl.) 6:0, 3:6, 7:6(4)
Čtyřhra žen - čtvrtfinále:
Görgesová, Grönefeldová (16-Něm.) - Bertensová, Larssonová (Niz./Švéd.) 6:2, 7:5
Chan Yung-Jan, Ťie Čeng (14-Tchaj-wan/Čína) - Jansová-Ignaciková, Klepačová (Pol./Slov.) 6:1, 6:2
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Mladenovicová, Nestor (3-Fr./Kan.) - Krajicekova, Mergea (Niz./Rum.) 6:4, 7:5
Srebotniková, Melo (2-Slov./Br.) - Gavrilovová, Saville (Austr.) 6:3, 6:2
Dellacquaová, Peers (Austr.) - Klepačová, Guccione (Slov./Austr.) 3:6, 6:3, 10:5