Opava - Zlín 1:2Nováček první domácí duel v brněnském azylu nezvládl

20. Bartošák 0 : 1
36. Puškáč 1 : 1
54. Poznar 1 : 2

Brno

Fotbalisté Opavy prohráli v domácí premiéře v brněnském azylu se Zlínem 1:2. Prvoligový nováček v zápase druhého kola hrál od 14. minuty v oslabení bez vyloučeného stopera Jaroslava Svozila. Branky Ševců vstřelili v přesilovce Lukáš Bartošák a Tomáš Poznar, první ligový gól Slezanů zaznamenal David Puškáč. Zatímco Opava i podruhé v sezóně prohrála, Zlín podruhé zvítězil.

Opavský záložník Pavel Zavadil.

Po opatrném úvodu Zlín poprvé zahrozil ve 13. minutě, kdy Traoré zblízka přestřelil branku. O minutu později Džafič unikl opavskému stoperovi Svozilovi, který jej před pokutovým územím srazil k zemi. Rozhodčí Julínek nekompromisně vytáhl červenou kartu.

Ševci v početní výhodě převzali iniciativu a získali územní převahu. Ve 20. minutě po Matejově centru Bartošák hlavou vstřelil úvodní gól. O minutu později Džafičova střela mířila jen do boční sítě a Traorého hlavičku k tyči brankář Šrom s námahou vyrazil.

Zlín postupně podlehl sebeuspokojení, ve vedru polevil v tempu a přepustil střed pole pohyblivějšímu a bojovněji naladěnému soupeři. Ligový nováček postupně získal územní převahu a ve 36. minutě Kuzmanovičův centr prodloužil hlavou Schaffartzik až k neobsazenému Puškáčovi, který ve skluzu posunul míč vedle brankáře Dostála do sítě.

Po změně stran Zlín opět zvýšil obrátky. V 54. minutě Jiráčkovu střelu z hranice trestného území brankář Šrom jen vyrazil před sebe a dobíhající Poznar pohodlně vrátil míč do sítě. Stejně jako v prvním poločase držela Opava vyrovnanou partii, útočné akce ale nedotáhla do úspěšné koncovky.

V závěru mohl náskok navýšit v 65. minutě Traoré, který hlavou přestřelil. Na konci se ještě Opava vypjala k náporu. Krůček k vyrovnání měl střídající Jurečka, jeho pokus stačili zlínští zadáci odvrátit. Opava tak v nejvyšší soutěži prohrála podeváté za sebou.

Fotbalová liga - 2. kolo:
SFC Opava - Fastav Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 36. Puškáč - 20. Bartošák, 54. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dresler. ČK: 14. Svozil (Opava). ŽK: Juřena - Traoré, Jiráček, Hronek. Diváci: 1118.
Opava: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina - Kayamba (46. Jursa), Zavadil (73. Janetzký), Kuzmanovič, Schaffartzik, Zapalač - Puškáč, Juřena (87. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov (89. Holík), Traoré, Jiráček, Bartošák - Poznar (70. Hronek), Džafič (56. Beauguel). Trenér: Bílek.