Krev! Ostuda! Pohárová bitva přesto pokračovala. Trenčín šokoval, Subotica na kolenou

Štýrský Hradec

Přes extrémně třaskavý průběh první souboj mezi Sturmem Štýrský Hradec a Larnakou nekončil předčasně. Hostující fotbalisté vedli v duelu 3. předkola Evropské ligy 2:0, domácí publikum to neslo nelibě, z hlediště letící sklenice trefila švédského asistenta rozhodčího Fredrika Klyvera, rozbila mu hlavu a vypadalo to na neodvratný konec. Zápasu. I postupových nadějí pro domácí. Jenže po čtyřicetiminutové pauze se dohrávalo. Skóre už se nezměnilo.

Ilustrační snímek.

Drama se začalo rýsovat necelou čtvrthodinu před předpokládaným koncem. Larnaca měla v 78. minutě zahrávat roh, před tím ale pomezního rozhodčího trefil předmět z hlediště. Inzultace!

Podle rakouské televize ÖRF policie viníka incidentu už dopadla, přestože se okamžitě pokoušel ze sektoru utéct. Identifikován byl podle videozáznamu.

Pomezní sudí byl odveden do útrob stadiónu s obvázanou zakrvavenou hlavou. Hlavní Mohammed Al-Hakim poslal oba týmy do šatny. Ale záhy zase hráči vyrazili na plac.

Snaha domácích o korigování skóre byla marná.

Za divácké výtržnosti lze očekávat postih pro rakouský klub, kterému se nepovedl reparát po vyřazení z předkol Ligy mistrů.

Vaclík se nezapotil

Fotbalisté Sevilly v úvodním utkání porazili 1:0 Žalgiris Vilnius. K výhře přispěl čistým kontem český brankář Tomáš Vaclík a španělský celek se před odvetou v Litvě, která je na programu za týden, přiblížil postupu do čtvrtého předkola, v němž může narazit na Olomouc.

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 měl sice velkou převahu, ale musel se spokojit pouze s jedinou brankou, kterou dal v 34. minutě Éver Banega. Vaclík, který do Sevilly přišel začátkem července z Basileje, naopak čelil pouhým čtyřem střelám.

O překvapení se postaral Trenčín, když rozstřílel 4:0 nizozemský Feyenoord Rotterdam. O vítězství slovenského celku rozhodl třemi góly Chorvat Antonio Mance, zbývající branku dal nigerijský forvard Phlip Azango.

Ještě větší senzací však byl úspěch Dudelange, které vyhrálo 2:1 na hřišti Legie Varšava. Polský favorit sice tři minuty po úvodním gólu Clémenta Couturiera vyrovnal, ale v závěru poločasu přišel o vyloučeného Iňakiho Astize a početní výhodu využil v 62. minutě z penalty David Turpel.

Srbská Subotica, na níž si o kolo dřív vylámala zuby pražská Sparta, tentokrát nevyužila výhody domácího prostředí a dánskému Bröndby podlehla 0:2.