Liberec - Bohemians 1905 1:1Liberci zachránil bod s Bohemians střídající Elvis, Klokany remíza bolí

42. Reiter 0 : 1
52. Sukisa Mashike 1 : 1

Liberec

Bohemians 1905 ještě v české lize pod Ještědem nikdy nevyhráli, ale počtvrté ze sedmnácti duelů hraných na severu Čech vezou domů alespoň bod za remízu 1:1. Hosté se U Nisy dostali v prvním poločase do vedení, ale Liberečtí dokázali brzy po pauze vyrovnat.

Trenér Liberce Zsolt Hornyák mohl být spokojený se střídáním. Do druhé půle bitvy s Bohemians poslal Elvise Sukisu a ten vyrovnal na 1:1.

Slovanu se první poločas nepovedl. V jeho závěru dokonce inkasoval gól a do kabin Severočeši odcházeli s jednogólovou ztrátou. Bohemians poslal do vedení ve 42. minutě Rudolf Reiter, který do branky hlavou dorazil vyraženou střelu Filipa Haška.

Domácím se v první části vůbec nedařil přechod přes střed hřiště. Často to řešili dlouhými balóny, se kterými si však defenziva Klokanů dokázala bez problémů poradit.

Velkou šanci však měl už v 6. minutě Roman Potočný, jenže z přímého volného kopu těsně před pokutovým územím trefil jen zeď. Stejně tak zelenobílá obrana zblokovala střelu Potočného po pěkné akci Tomáše Malinského ve 29. minutě. Ve 31. to zase zkoušel z dobrých 35 metrů Ondřej Karafiát.

Až příliš často hru modrobílých kazily nepřesné přihrávky. Po jedné z nich mohli dokonce hosté udeřit z brejku ve 36. minutě. Dominik Mašek nahrával do dobré pozice Júsufu Hilálovi, ale obránci Slovanu zasáhli včas. Až ve 42. minutě se tým z Ďolíčku radoval.

Do druhé půle poslal liberecký kouč Zsolt Hornyák místo Jana Peška útočníka Elvise Mashikeho a ten brzy svým premiérovým gólem za Liberec vyrovnal.

Míč ještě na své půlce vybojoval Ondřej Karafiát, krásně ho vyvezl a nahrál (kolem ležícího Michala Švece, který se chvíli před tím v souboji s Mashikem zranil a po gólu ho musel kouč Martin Hašek vystřídat) konžskému útočníkovi a ten poslal míč do sítě pod padajícím gólmanem Romanem Valešem.

Strhnout vedení na svou stranu pak mohly oba týmy. V 59. minutě se ve stoprocentní příležitosti po nešťastném odkopu Radima Breiteho ocitl Hilál. Hráč z Bahrajnu obešel Karafiáta a sám před gólmanem Václavem Hladkým se pokoušel gólmana překvapit patičkou, ale ten míč reflexivně vytěsnil na roh.

O deset minut později mohl udeřit i Liberec, jenže po pěkné akci Filipa Oršuly na levé straně trefil Petr Ševčík z dobré pozice jen tyč. A když Nečasův gól v předposlední minutě neplatil kvůli ofsajdu, oba týmy braly bod.

5. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branky: 52. Mashike Sukisa - 42. Reiter. Rozhodčí: Proske - Kotík, Antoníček. ŽK: Breite, Malinský, Karafiát - F. Hašek, Bederka. Diváci: 4991.
Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Mara - Breite, Ševčík - Malinský (79. Nešický), Potočný (62. Oršula), Pešek (46. Mashike Sukisa) - Pázler. Trenér: Hornyák.
Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec (55. Bederka), F. Hašek, Vodháněl - Hilál (75. Nečas), Mašek (67. Juliš). Trenér: M. Hašek st.