Česko - Finsko 2:7Češi na finále neměli nárok! Od Finů vyfasovali výprask, čeká je boj o bronz

Ani na domácím světovém šampionátu se českým florbalistům nepodařilo postoupit do finále. V semifinálovém duelu vyfasovali výprask od favorizovaných Finů 2:7. V neděli si tak zahrají od 13 hodin o bronz se Švýcarskem, které prohrálo se Švédskem 4:5 až po samostatných nájezdech. Finové se mohou těšit na sedmé finále za sebou.

Sestřih utkání Česko - FinskoVideo: Český florbal

Finský kouč českého týmu Petri Kettunen, který dovedl Finy před dvěma roky v Rize k titulu, se ani na sedmý pokus proti krajanům nedočkal úspěchu. Seveřané vyřadili českou reprezentaci v semifinále šampionátu potřetí za sebou.

Jednačtyřicetiletá finská legenda Mika Kohonen, rekordman šampionátu s 11. starty a 58 zápasy, zůstal jen na lavičce. V opatrném začátku se dostal jen ve třetí minutě do šance Fin Pylsy, ale minul. Češi se dostali do velké příležitosti před polovinou úvodního dějství, kdy Ondrušek uvolnil Delonga, ale střelu nejlepšího českého střelce na turnaji gólman Kosonen vyrazil reflexivně pravou rukou.

Ve 12. minutě se radovali úřadující šampioni. Lastikka po výběhu uvolnil Pylsyho, který zakončil do odkryté branky. Hra na jistou pokračovala a Finové mohli zvýšit ve 26. minutě. Během českého střídání se vydal Kotilainen do protiútoku a Souček po jeho akci nejdříve zasáhl a pak ještě dorážející Lastikka trefil horní tyč.

Češi odpověděli střelami Ondruška a Langera. Ve 33. minutě se ale po přihrávce Pylsyho trefil levý horní roh české branky Leikkanen. Za pět minut zamířil do podobného místa i Pylsy, který využil volného prostoru, přeběhl do útočné poloviny hřiště a zvýšil.

Kettunenův tým se snažil vývoj zdramatizovat a ve 48. minutě ze standardní situace překonal po Šebkově přihrávce Kosonena Jendrišák. V polovině třetí části pomohla po Pražanově střele Finům levá tyč.

Za tři minuty po Kapanenově uvolnění zvýšil nekrytý Kailiala. Za 15 sekund přidal další gól po Kotilainenově asistenci Lastikka. Češi sáhli k power play a v 57. minutě v přesilové hře skóroval Šebek, ale Finové ještě díky trefám Lastikky a Johanssona do prázdné branky dovršili výsledek.

MS ve florbale - semifinále:
Česko - Finsko 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)
Branky a nahrávky: 48. Jendrišák (Šebek), 57. Šebek (Marek Beneš) - 12. Pylsy (Lastikka), 33. Leikkanen (Piha), 38. Pylsy (Kivilehto), 54. Kailiala (Kapanen), 54. Lastikka (Kotilainen), 58. Lastikka, 59. S. Johansson (Salin). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 12 811.
Ostatní sobotní zápasy na MS v Praze zde.