Švédsko - Švýcarsko 5:4 SNŠvýcaři byli krůček od senzace! Favorizovaní Švédové je ale nakonec přetlačili

Florbalisté Švédska zdolali v semifinále mistrovství světa v Praze Švýcarsko 5:4 po samostatných nájezech a také na dvanáctém šampionátu v historii si zahrají finále. Osminásobní šampioni se utkají v neděli od 16:00 v boji o zlato posedmé za sebou a celkově podesáté s Finskem a pokusí se po předloňské porážce v Rize opět vrátit na trůn. Švýcaři už od 13:00 budou hrát podesáté za sebou a z toho potřetí v řadě o bronz s českou reprezentací.

Sestříh utkání Švédsko - Švýcarsko

Švédové ve finále neuspěli proti Finům jen v letech 2008 v Praze, o dva roky později v Helsinkách a v roce 2016 v Rize. V semifinálovém souboji se Švýcary ale svedli tuhou bitvu, kterou rozuzlil až v páté sérii rozstřelu Rasmus Enström.

Do vedení šli v deváté minutě Švédové, když po přihrávce Alexandera Rudda překonal přesouvajícího se Pascala Meiera Robin Nilsberth. Ještě v první třetině vyrovnal Jan Zaugg, ale mezi 27. a 28. minutou během 46 sekund získali Seveřanům dvoubrankové vedení Nilsberth s Kimem Nilssonem.

Ještě v druhém dějství ale zavelel k obratu Luca Graf a trefami ve 41. a 57. minutě se o něj postaral Patrick Mendelin. Prodloužení ale vynutil 103 sekund před koncem Albin Sjögren. V nájezdech dotáhli Švýcaři ztrátu z 1:3 na 3:3, ale nakonec rozhodl Enström.

Na druhé finále v historii tak Švýcaři nedosáhli a na překonání historického maxima v podobě stříbra z Prahy z roku 1998 nezaútočí.

MS florbalistů v Praze - semifinále:
Švédsko - Švýcarsko 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 9. a 27. Nilsberth, 28. K. Nilsson, 59. Sjögren, rozhodující sam. nájezd Enström - 41. a 57. Mendelin, 16. Zaugg, 35. Graf. Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 10 267.
Semifinále Česko - Finsko najdete zde.
O 5.-8. místo:
Lotyšsko - Norsko 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 47., 54. a 56. Kovalevskis, 31. a rozhodující sam. nájezd Jansons, 7. J. Rajeckis - 48. a 53. Hjemgard, 3. Jansson, 13. Ch. Nilsson, 33. Fredriksen.
Německo - Dánsko 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 39. a 58. J. Bröker, 38. N. Bröker, 50. Schuschwary - 7. a 42. Glass.