Hradec Králové - Chomutov 5:0Mountfield rozdrtil Piráty

28. Koukal 3 : 0
44. Chalupa 4 : 0
48. Vincour 5 : 0

Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové rozdrtili ve 28. kola extraligy předposlední Chomutov 5:0. Mountfield tak bodoval s Piráty podvanácté za sebou a z toho devětkrát vyhrál. Gól a dvě asistence si připsal Petr Koukal a tři přihrávky zaznamenal Radek Smoleňák. Gólman Jaroslav Pavelka udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Střelec gólu Hradce Králové Michal Dragoun (vlevo) slaví.

Domácí v utkání oblékli symbolické zelené vánoční dresy. První třetinu sice začali šancí hosté, ale puk se po nečekaném odrazu snesl jen na tyč branky, v níž stál gólman Pavelka. Ten tentokrát dostal přednost před Američanem Maxwellem. Hned poté se do tlaku dostali favorizovaní domácí. Ve třetí minutě byl sám před Petersem Koukal, napálil však puk nad bránu.

O tři minuty později už ale Hradci vyšla perfektní akce. Na dlouhou Rosandičovu přihrávku si mezi obránce najel Dragoun a únik proměnil ranou mezi nohy. Mountfield byl aktivnější, další jasné příležitosti si však vypracoval až na konci první části v přesilovce. První formace mačkala Piráty celé dvě minuty, gól mohl dát dvakrát Smoleňák a jednou Zámorský, Peters přesto odolal.

I proto se skóre změnilo až ve 22. minutě. Domácí předvedli perfektní kombinaci - puk šel rychle od Dragouna přes Radovana Pavlíka a Cibulskise až ke střelci Vincourovi, jenž skóroval do prázdné branky.

Od té chvíle se hrálo o zlomový gól. Hradci by přinesl klid, Chomutovu naději. Domácí Smoleňák trefil tyč, hostující Duda mířil po šikovné otočce kolem brány těsně vedle. Mountfield byl nakonec úspěšnější, ve 28. minutě prostřelil Peterse po Smoleňákově přihrávce od zadního mantinelu Koukal. Hosté se nevzdávali, jenže Pavelka chytal velmi dobře, navíc mu po Stránského pokusu pomohla tyč.

Ve třetí třetině nedovolili domácí pochyby, kdo bude vítězem. Ve 44. minutě obral Koukal hosty o puk, Smoleňák přihrál před prázdnou branku Chalupovi, jenž snadno skóroval. O čtyři minuty později Královéhradečtí využili přesilovku, když do horního rohu napálil puk Vincour.

28. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Dragoun (Rosandič, F. Pavlík), 22. Vincour (Cibulskis, R. Pavlík), 28. Koukal (Smoleňák), 44. M. Chalupa (Smoleňák, Koukal), 48. Vincour (Smoleňák, Koukal). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Pešek, Malý. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5165.
Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Miškář, Bičevskis, Rákos - Vopelka, Cingel, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Kevin Klíma, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Marjamäki. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.