Philadelphia - Calgary 2:3 PPDěsivou hrubku odčinil Rittich famózním zákrokem. Radil skóroval potřetí v řadě

New York

Lukáš Radil vstřelil svůj šestý gól v NHL a zároveň se trefil potřetí v řadě. I díky němu tak San Jose porazilo Tampu 5:2. David Rittich v brance Calgary prožil v sobotním utkání NHL proti Philadelphii dramatické chvilky. Nejprve mu srazil nešťastně puk za záda bruslí jeden z bránících spoluhráčů, pak se po jeho hrubce domácí Flyers dostali na začátku třetí třetiny do vedení 2:1. Svoji chybu však český gólman v dalším průběhu bohatě odčinil a nakonec se mohl se spoluhráči radovat z výhry 3:2, kterou Flames vystřelil v prodloužení po rychlém protiútoku TJ Brodie.

David Rittich v brance Calgary slavil po dramatickém utkání s Philadelphií výhru.

Šestadvacetiletý Rittich, jenž se mezi tři tyče Calgary vrátil po dvouzápasové vynucené pauze zaviněné zraněním, za nerozhodného stavu 1:1 ve 46. minutě vyjel pro puk daleko do obranného pásma, "namazal" ho ale přesně na hokejku Travise Konecnyho, jenž neměl problém odkrytou branku trefit. Vzápětí ale předvedl skvělý zákrok vleže hokejkou a nedovolil hráčům Flyers zvýšit náskok.

To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Matthew Tkachuk vyrovnal a vynutil si prodloužení, v němž ujeli společně s Brodiem a ten zápas rozhodl. Rittich předvedl dohromady 32 úspěšných zákroků, jeho protějšek Carter Hart, který nahradil zraněného Michala Neuvirtha, pak o tři méně. Flames si připsali jubilejní 700. výhru na ledě soupeře v historii klubu a vládnou Západní konferenci. To trápící se Letci prohráli už pošesté v řadě a na Východě jsou předposlední.

Finský brankář táhl Medvědy k výhře

Davidové Krejčí s Pastrňákem nechyběli v sestavě Bostonu, který zdolal Buffalo 2:1. Čeští útočníci sice nebodovali, k výhře jejich týmu však výrazně pomohl Tuuka Rask, jenž pochytal 31 střel Šavlí a navrch asistoval u vítězného gólu Davida Backese.

Finský gólman ve druhé třetině vyrazil střelu rovnou k Backesovi, který přejel skoro celé hřiště a dal gól na 2:0. Hosté, v jejichž dresu nastoupil i Vladimír Sobotka, se v poslední dvacetiminutovce dočkali jen snížení Rasmuse Ristolainena.

Michael Hutchinson odchytal svůj druhý zápas po přestupu z Floridy do Toronta a rovnou se dočkal čistého konta. 28letý brankář zastavil 28 pokusů Vancouveru a výrazně se tak podílel na výhře Javorových listů 5:0.

Columbus porazil Floridu 4:3 po prodloužení a potvrdil tak, že prožívá velmi úspěšné období. Z posledních devíti zápasů se Blue Jackets povedlo naplno bodovat posedmé.

Ostrované zvítězili nad St. Louis 4:3, přestože Blues vedli po první třetině 2:0. Nashville vyhrál nad Montrealem 4:1.

Výsledky NHL
Philadelphia - Calgary 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. Sanheim, 46. Konecny - 29. J. Gaudreau, 56. Tkachuk, 62. Brodie. Střely na branku: 34:32. Brankář David Rittich odchytal za Calgary 61:59 minuty, kryl 32 střel a měl úspěšnost zákroků 94,1 procenta. Diváci: 19.236. Hvězdy utkání: 1. Brodie (Calgary), 2. Konecny (Philadelphia), 3. J. Gaudreau (Calgary).
Ottawa - Minnesota 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 20. Duchene, 29. Dzingel, 51. Mark Stone - 21. a 37. Spurgeon, 35. Greenway, 47. Parise. Střely na branku: 27:26. Diváci: 14.124. Hvězdy utkání: 1. Spurgeon, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Duchene (Ottawa).
Boston - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. Wagner, 22. Backes - 58. Ristolainen. Střely na branku: 41:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Wagner, 2. T. Rask, 3. Kuraly (všichni Boston).
Toronto - Vancouver 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 9. Tavares, 15. Moore, 45. Matthews, 52. A. Johnsson, 55. Ožiganov. Střely na branku: 34:28. Diváci: 19.388. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Moore, 3. Matthews (všichni Toronto).
Montreal - Nashville 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 33. S. Weber - 11. a 34. C. Smith, 20. Ekholm, 60. Arvidsson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm, 2. C. Smith (oba Nashville), 3. S. Weber (Montreal).
Florida - Columbus 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Huberdeau, 19. Hoffman, 58. Ekblad - 2. Duclair, 38. J. Anderson, 47. Dubinsky, 61. S. Jones. Střely na branku: 30:35. Diváci: 15.213. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Dubinsky, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).
St. Louis - NY Islanders 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Branky: 5. B. Schenn, 17. Sanford, 59. R. O'Reilly - 23. M. Martin, 49. Eberle, 49. J. Boychuk, 56. Lee. Střely na branku: 32:14. Diváci: 16.801. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Cizikas (oba NY Islanders), 3. R. O'Reilly (St. Louis).
Los Angeles - Edmonton 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Clifford, 10. Toffoli, 14. J. Carter, 51. Kopitar. Střely na branku: 23:16. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Doughty, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).
San Jose - Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 46. E. Kane, 10. Couture, 11. Pavelski, 53. Radil - 17. Hedman (Palát), 25. Sergačov. Střely na branku: 33:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. E. Kane, 3. E. Karlsson (všichni San Jose).