Jablonec - Opava 2:2Radův tým obral o body i gól jeho hráče Janetzkého

24. Janetzký 1 : 1
55. Žídek (vlastní) 2 : 1
86. Smola 2 : 2

Jablonec nad Nisou

Bez zraněného lídra Tomáše Hübschmana, ale s již uzdraveným špílmachrem Michalem Trávníkem remizovali fotbalisté Jablonce v utkání 21. ligového kola s Opavou 2:2. Zelenobílí po chybách hostů dvakrát vedli. Čtyři minuty před koncem však vyrovnal Tomáš Smola. První gól za Slezany vstřelil Jakub Janetzký, který v Opavě hostuje právě ze severočeského klubu.

Vojtěch Kubista (vpravo) z Jablonce a Jakub Janetzký z Opavy.

Jablonec se ujal vedení již po čtvrthodině hry, když v 16. minutě udělal velkou minelu hostující záložník Jan Řezníček, když namazal na hranici šestnáctky míč přímo Bogdanu Vatajeluovi a ten šikovnou střelou přes obránce Matěje Hrabinu prostřelil gólmana Vojtěcha Šroma.

Za osm minut však bylo vyrovnáno. Útočník Smola našel zpětnou přihrávkou od brankové čáry nepokrytého Jakuba Janetzkého a ten pohotovou střelou na přední tyč vyrovnal. Zajímavostí je, že autor gólu v Opavě hostuje právě z Jablonce.

Jinak však první půle příliš šancí nenabídla. Na střely na branku to bylo 2:1, na rohy 2:2. Za zmínku ovšem stojí prudká střela jabloneckého kapitána Vojtěcha Kubisty zpoza vápna ve 35. minutě, kterou Šrom vyrazil.

Severočeši získali podruhé náskok opět po chybě soupeře. Po rohovém kopu Trávníka v 55. minutě si ukázkový vlastenec hlavou vstřelil opavský kapitán Jan Žídek. Rohovému kopu předcházela parádní spolupráce jabloneckých útočníků Martina Doležala s Janem Chramostou. První hlavou vysunul druhého a ten zkusil parádním lobem překvapit Šroma, jenž míč vyškrábl do bezpečí.

Šance na třetí zásah domácí nevyužili. Za hosty vyrovnal v 86. minutě na 2:2 Smola, který se trefil po rohovém kopu. Jablonec nedokázal Slezany porazit ani ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě a v tabulce zůstal na čtvrtém místě.

Fotbalová liga - 21. kolo:
FK Jablonec - SFC Opava 2:2 (1:1)
Branky: 16. Vatajelu, 55. vlastní Žídek - 25. Janetzký, 86. Smola. Rozhodčí: Machálek - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Hovorka - Janetzký, Řezníček, Šrom. Diváci: 2585.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Jovovič (73. Acosta), Trávník, Kubista, Vatajelu - Chramosta (63. Ikaunieks), Doležal. Trenér: Rada.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil, Řezníček (61. Manzia) - Jurečka (61. Juřena), Janetzký, Zapalač (75. Stáňa) - Smola. Trenér: Kopecký.