Karlovy Vary - Chomutov 2:1Karlovy Vary udolaly Piráty a odskočily jim na šest bodů

22. Vantuch 0 : 1
35. Beránek 1 : 1
51. Mikúš 2 : 1

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v 1. kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě extraligy Chomutov 2:1 a vzdálili se svému soupeři v boji o vyhnutí se baráži na šest bodů. O výhře Energie rozhodl v 51. minutě slovenský útočník Tomáš Mikúš.

Brankář Chomutova Justin Peters.

Důležitý souboj začali lépe hráči Chomutova. Blízko ke skórování měl již ve 2. minutě Sklenář, ale z prostoru mezi kruhy jen nastřelil helmu brankáře Bednáře, který opět dostal přednost před Novotným. Další větší příležitost si vytvořil Růžička, nemířil však přesně. Domácí poprvé vážněji ohrozili Peterse v brance Pirátů až ve 13. minutě.

Skóre se změnilo ve 22. minutě, kdy Duda přihrál Vantuchovi mezi kruhy, který střelou z první posunul hosty do vedení. Ústřední postavou Energie byl Bednář, jenž měl mnohem více práce než jeho protějšek. Nepřekonal jej ale ani osamocený Sklenář. Karlovy Vary se dostaly ke slovu v 35. minutě, kdy se kombinačně prosadila první formace domácích a Beránek vyrovnal.

Zleva brankář Karlových Varů Jan Bednář, jeho spoluhráč Dávid Gríger a chomutovský Marek Tomica.

Ve třetí části už hosté výraznou střeleckou převahu neměli, šancí však bylo dost na obou stranách. Šťastnější byli nakonec Západočeši, které v 51. minutě posunul Mikúš do vedení.

Piráti měli velkou možnost na vyrovnání v 53. minutě, kdy byli krátce po sobě vyloučeni Vlach a Skuhravý. Třicetivteřinovou hru čtyř proti třem a stejnou dobu trvající hru pěti proti třem však nedokázali zužitkovat. Energie tak získala důležité tři body a upevnila si 12. místo.

Za pukem se ženou (zleva) Jaromír Kverka z Karlových Varů a Jan Havel z Chomutova.

1. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. O. Beránek (T. Rachůnek, Gríger), 51. T. Mikúš (Stloukal, Skuhravý) - 22. Vantuch (Duda, Flemming). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 3213.
Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Eminger, M. Rohan, Sičák, Šafář - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - T. Mikúš, R. Vlach, J. Černý - Kohout, Skuhravý, Balán - Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Blaha, Dietz, Štich - Klhůfek, V. Růžička ml., Tomica - J. Stránský, Raška, Sklenář - Duda, Vantuch, Dlouhý - Havel, Huml, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.