Dojemný moment. Portugalský talent João Félix oslavil gól se svým bratrem, který dělá podavače míčů

Lisabon/Praha

Jeho hvězda září čím dál jasněji. Portugalský supertalent Benfiky Lisabon João Félix si jen několik dní po rekordním hattricku v Evropské lize připsal další gól. V ligovém utkání proti Vitórii Setubal přispěl brankou k výhře 4:2 na domácím hřišti. Trefu oslavil se svým bratrem Hugem, který dělal během zápasu podavače míčů.

Útočník Benfiky Lisabon João Félix oslavil gól se svým bratrem Hugem Félixem, který během zápasu podával míče.

Devatenáctiletý portugalský klenot se domácímu publiku na Estádio da Luz opět předvedl. V prvním poločase nejprve přihrál na obě branky Lisabonu. Po výměně stran v 56. minutě sám vsítil gól na 3:1 a když si všiml, že za brankou je jeho bratr Hugo, okamžitě se za ním rozběhl a objal ho.

Pro Félixe to byla už 16. trefa v dresu Benfiky. Fotografové zachytili, jak mladší bratr Hugo během dojemného momentu sotva zadržuje slzy. Možná svého staršího sourozence brzy napodobí. Podavač míčů je totiž členem mládežnické akademie lisabonského týmu.

Mládežnický reprezentant João Félix si v minulém týdnu připsal hattrick během domácí výhry 4:2 nad Frankfurtem ve čtvrtfinále Evropské ligy. Stal se tak nejmladším třígólovým střelcem v historii soutěže.

A jeho parádní forma se Lisabonu bude hodit nejen v odvetě na hřišti Frankfurtu, ale také v napínavém finiši portugalské ligy. Benfika soutěž sice vede, ale na kontě má stejně bodů, jako její největší rival Porto. A jestli Félix v závěru svými góly dotáhne klub k titulu, v Portu si manažeři nejspíš vytrhají všechny vlasy. Portugalský supertalent, kolem nějž už teď krouží evropské velkokluby, je totiž jejich odchovancem, pro kterého ve svém týmu nenašli místo.