Liberec - Slavia 0:0Boj o titul se dramatizuje. Sešívaní ztratili hned na úvod skupiny o titul

Liberec

Lídr fotbalové ligy klopýtl hned v prvním kole skupiny o titul. Slavia remizovala v Liberci v bojovném zápase bez gólů 0:0. Pokud v neděli Plzeň doma porazí Jablonec, náskok sešívaných v čele ligy bude už jen dvoubodový. Tým kouče Zsolta Hornyáka díky remíze stáhl náskok páté Ostravy na dva body.

Zleva Oscar Dorley z Liberce a Peter Olayinka ze Slavie.

Slovan musel improvizovat v obraně, zraněného Ondřeje Karafiáta zastoupil ve středu obrany Kamso Mara. Šancí však bylo v první půli poskrovnu a tu první měla Slavia. Už ve čtvrté minutě odvrátil nebezpečí včasným vyběhnutím ze šestnáctky gólman domácích Filip Nguyen. Míč se však dostal k Olayinkovi, jenž mohl střílet do odkryté branky. Balon mu na poslední chvíli ukopl Oscar.

Byl to však Liberec, kdo byl první půlhodinu o kousek nebezpečnější, ovšem ani jednu nadějnou akci k přímému ohrožení branky nedotáhl.

Lídr ligy začal hrozit až po třicáté minutě a domácí zatlačil na konci první půle. Jenže Liberec se ubránil, jako například ve 34. minutě, kdy Hybš odzbrojil ke střele se chystajícího Tomáše Součka.

Solidní možnost měli sešívaní ještě v nastaveném čase první půle, kdy zahrával dvacet čtyři metrů od branky volný přímý kop Josef Hušbauer. V prvním poločase tak přímo na branku nevystřelil ani jeden tým.

Hosté pak mohli otevřít skóre v 53. minutě, z jedenácti metrů pálil Olayinka, už překonal Nguyena, míč na brankové čáře vykopl Hybš. Podobně i v 75. minutě Severočechy zase spasil Michal Fukala, který zabránil gólu odkopem na brankové čáře poté, co míč vypadl Nguyenovi po souboji s Milanem Škodou.

Hosté se ve druhé půli hnali za gólem, jenže týmu Jindřicha Trpišovského chyběla lepší předfinální a finální fáze. Bojovný zápas mezi Libercem a Slavií s minimem šancí tak skončil stejně jako na konci března v základní části smírně.

Fotbalová liga - 1. kolo skupiny o titul:
Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Marek - Kubr, Ratajová - Adam (video). ŽK: Malinský, Oscar, Nešický - Olayinka. Diváci: 7523.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Breite, Oscar - Pešek (71. Koscelník), Potočný, Malinský (88. Nešický) - Kozák. Trenér: Hornyák.
Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Král, Souček - Masopust (88. Baluta), Hušbauer, Olayinka (72. Stoch) - Van Buren (72. Škoda). Trenér: Trpišovský.