Opava - Karviná 1:0Slezské derby rozhodl penaltou v nastavení Zavadil

90. Zavadil (penalta) 1 : 0

Fotbalisté Opavy po dvou porážkách zabrali a v úvodním kole nadstavbové skupiny o záchranu v první lize porazili 1:0 Karvinou. Slezské derby rozhodl penaltou v nastavení Pavel Zavadil a domácí odskočili sestupovým příčkám na rozdíl pěti bodů. Hosté, kteří prohráli po třech předchozích výhrách, jsou nadále předposlední se ztrátou šesti bodů na pozice zajišťující záchranu.

Zprava Ondřej Lingr z Karviné, Pavel Zavadil z Opavy.

Opava začala aktivně a Řezníček střelou zpoza vápna jen těsně minul, poté pálil z dvaceti metrů nad Jursa. Na opačné straně se neujala technická střela Ba Louy. Největší šanci v závěru poločasu zahodil domácí Svozil, který trefil břevno. S Žídkovou dorážkou si poté poradil karvinský gólman Berkovec a Svozilova dorážka šla mimo.

Po přestávce jako první zahrozili hosté. V 68. minutě střílel Ba Lou, ale jeho ránu vytáhl opavský brankář Šrom. Další šance přišly až v závěru, kdy karvinská obrana nejprve zblokovala dvě rány Simerského a s technickou dorážkou následně neuspěl ani Zavadil.

Domácí záložník se však gólu přeci jen dočkal. V nastavení Rundič ve vápně stáhl Simerského a nařízenou penaltu Zavadil proměnil. Opava tak po dvou porážkách naplno bodovala a v tabulce skupiny o záchranu jí patří druhé místo o bod za Slováckem.

Od Příbrami na čtvrté příčce, která jako první znamená účast v baráži, ji dělí pět bodů.Karviná je stále na pátém předposledním místě. Na záchranu ztrácí šest bodů a před Duklou na poslední příčce znamenající přímý sestup má náskok osmi bodů.

Skupina o záchranu - 1. kolo:
SFC Opava - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 z pen. Zavadil. Rozhodčí: Rejžek - Caletka, Horák. ŽK: Svozil, Jursa, Hrabina, Smola - Rundič, Wágner. Diváci: 3327.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil - Jurečka (71. Juřena), Řezníček (65. Manzia), Zapalač (84. Bernadina) - Jursa - Smola. Trenér: Kopecký.
Karviná: Berkovec - Krivák, Čolič, Rundič, Záhumenský - Smrž, Budínský (83. Faško) - Ba Loua, Lingr (67. Bukata), Guba - Wágner. Trenér: Straka.