Německo - Francie 4:1Hokejisté Německa jsou dál na MS neporaženi

Hokejisté Německa vyhráli i třetí zápas na mistrovství světa v Košicích, porazili Francii 4:1 a s maximálním počtem devíti bodů vedou skupinu A. Francie je s jedním bodem sedmá. Rozhodující dvougólový náskok si Němci vypracovali ve druhé třetině.

Brankář německé hokejové reprezentace Philipp Grubauer a obránce Korbinian Holzer se snaží zastavit puk mířící na německou branku. Vše sleduje Francouz Tim Bozon.

V brance Německa poprvé na turnaji nastoupila posila ze zámoří Grubauer, gólman Colorada ale nakonec odchytal jen polovinu utkání, než podle všeho ze zdravotních důvodů nuceně střídal.

Konkurent Francouze na soupisce Avalanche opustil led za nerozhodného stavu 1:1. Do vedení se v 18. minutě dostali Němci po rychlém brejku, do kterého jim pomohl i odraz puku od brusle jednoho z rozhodčích.

Francie na trefu obránce Seidera odpověděla v 25. minutě, kdy vyrovnal kapitán Fleury. Němci ale ve zbytku druhé třetiny rozhodli o výhře. Nejprve se prosadil Plachta a poté skončila gólem spolupráce posil z NHL Kahuna a Draisatla.

Francouzi měli několik možností snížit, zejména v přesilových hrách. Treutleho, jenž nahradil Grubauera, ale překonat nedokázali. Poslední slovo měl při power play Holzer, který zpečetil vítězství gólem do prázdné branky.

MS v hokeji na Slovensku - skupina A (Košice):
Německo - Francie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer - 25. Fleury (T. Bozon, Manavian). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Romasko - Lazarev, Šišlo (všichni Rus.). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4013.
Německo: Grubauer (31. Treutle) - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, Nowak, J. Müller, Reul - Pföderl, Hager, Ehliz - Tiffels, Draisaitl, Kahun - Eisenschmid, Michaelis, Plachta - Mauer, Fauser, Noebels. Trenér: Toni Söderholm.
Francie: Hardy - Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil - Valier, Ritz, Perret - Fleury, Claireaux, T. Bozon - Rech, Texier, Treille - Bertrand, Guttig, Leclerc - Berthon. Trenér: Philippe Bozon.