USA - Velká Británie 6:3Američané v poklidu na MS přehráli Brity a jsou druzí ve skupině

Hokejisté Spojených států amerických porazili na mistrovství světa v Košicích Velkou Británii 6:3 a po třetí výhře se posunuli na druhé místo tabulky skupiny A. Britové, nováček mezi elitou, jsou nadále bez bodu poslední. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře USA podílel hvězdný útočník Patrick Kane.

Clayton Keller (uprostřed) slaví se svými spoluhráči z týmu USA gól proti Velké Británii

Očekávaná výhra vysoce favorizovaných Američanů se z pohledu skóre nerodila lehce. Po sérii nevyužitých šancí se jako první prosadil v přesilové hře pohotově dorážející Van Riemsdyk.

Následně se do brejku dostal DeBrincat, ale britského brankáře Bownse nepřekonal a i díky tomu mohl Hammond vyrovnat. Britové skórovali podruhé na turnaji a opět se o gól postaral útočník Manchesteru.

Ještě v první třetině trefil Jack Hughes tyč. V 27. minutě se zámořští hráči radovali z druhé branky, ale jen chvilku. Rozhodčí Nikolic totiž Larkinův gól neuznal kvůli hře vysokou hokejkou. Následně trefil tyč Eichel.

Američané byli výrazně střelecky aktivnější a nakonec se dočkali i branek. Bownse překonal v přesilovce po brejku Keller a následně skórovali také Kreider a DeBrincat.

Brit Matthew Myers (vpravo) a Američan Alex Debrincat.

Šest sekund před koncem druhé třetiny sice dokázal Perlini snížit na 2:4, ale Kane hned minutu po přestávce své zaváhání, které pomohlo Britům k brance, napravil.

Favorit hrál v klidu, přehrával soupeře a přidal ještě další gól. Britové sice dokázali ještě jednou snížit, když se bezprostředně po návratu z trestné lavice trefil Davies, na výhře USA to ale nic nezměnilo. Brankář Bowns si nakonec připsal 59 zákroků, v závěru se vyznamenal při šanci možné jedničky letošního draftu Jacka Hughese.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
USA - Velká Británie 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. J. van Riemsdyk (P. Kane, Suter), 30. Keller (Q. Hughes, Demko), 32. Kreider (Eichel, Suter), 38. DeBrincat (D. Ryan, P. Kane), 41. P. Kane (Kreider, Hanifin), 50. D. Ryan (Glendening, Hanifin) - 16. Hammond (D. Phillips), 40. Perlini, 57. Davies (Lachowicz). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Björk - Malmqvist (oba Švéd.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 0:5. Využití: 2:0. Diváci: 5510.
USA: Demko - R. Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin - P. Kane, D. Larkin, DeBrincat - Kreider, Eichel, J. Gaudreau - Keller, J. Hughes, J. van Riemsdyk - White, Glendening, D. Ryan - Vatrano. Trenér: Jeff Blashill.
Velká Británie: Bowns - O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey - Shields, Perlini, Lake - Dowd, Hammond, Farmer - Betteridge, Davies, Lachowicz - J. Phillips, Myers, Ferrara. Trenér: Peter Russell.