Velká Británie - Slovensko 1:7Slováci deklasovali na MS Brity, šance na play off žije

Hokejisté Slovenska v sobotu deklasovali v šestém zápase na mistrovství světa v Košicích Velkou Británii 7:1 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Slováci mají na kontě v tabulce skupiny A devět bodů a k postupu do vyřazovací části potřebují, aby v neděli Německo porazilo USA a Američané v závěrečných dvou duelech celkově nezískali více než bod. Britové, nováčci mezi elitou, jsou i nadále bez bodu poslední.

Slováci položili základ výhře již v první třetině, do úvodní velké šance se ale dostal soupeř. Již v první minutě se do brejku dostal Betteridge, při zakončení mu ale sklouzl puk z hokejky.

K prvnímu i druhému gólu domácí reprezentace pomohli Britové. V čase 2:04 tečoval Sekerovu střelu Jonathan Phillips, za 21 sekund kapituloval brankář Bowns podruhé, když po Tatarově akci skončil puk za jeho zády po zásahu O'Connora. Když se poté v 10. minutě trefil v přesilovce Marinčin, bylo rozhodnuto.

Hammond sice v 18. minutě překonal Godlu, který dostal na turnaji šanci jako třetí slovenský gólman, ale žádný obrat se nekonal. Ve druhé třetině v klidu hrající favorit přidal další tři branky a jistě mířil za třetí výhrou na turnaji. O poslední gól se postaral v 58. minutě Bondra, který lehce tečoval Kochovu střelu.

MS v hokeji - skupina A (Košice)
Velká Británie - Slovensko 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Hammond (Richardson) - 3. Sekera (Buc), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukel (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch, Nagy). Rozhodčí: Iverson (Kan.), Reneau - Hancock (oba USA), Lhotský (ČR). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7440.
Velká Británie: Bowns (17. Whistle) - Richardson, Lee, O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Billingsley - Dowd, Hammond, Farmer - Betteridge, Davies, Lake - Shields, Perlini, Kirk - J. Phillips, Lachowicz, Ferrara - Lewis. Trenér: Peter Russell.
Slovensko: Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Pánik, L. Hudáček, Tatar - Nagy, Krištof, Studenič - Daňo, Sukel, Lantoši - Liška, Buc, Lunter - Bondra, Zigo. Trenér: Craig Ramsay.