Německo - USA 1:3Hokejisté USA porazili Německo a postoupili do čtvrtfinále

Hokejisté Spojených států amerických porazili ve svém šestém zápase na mistrovství světa v Košicích Německo 3:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Nedělní výsledek zároveň znamenal konec postupových šancí pro domácí Slovensko. Američané o páté výhře v řadě rozhodli dvěma góly vstřelenými ve třetí třetině.

Americká radost po vstřeleném gólu Německu.

Němci v sobotu utrpěli debakl s Kanadou, dnes ale odehráli mnohem lepší utkání. Ve 12. minutě se dostali do vedení, když otevřel skóre Tiffels. Američané byli mírně střelecky aktivnější a o necelé dvě minuty později se jim podařilo vyrovnat, když Van Riemsdyk chytře tečoval Kellerovo nahození od modré čáry.

V 25. minutě byl blízko vedoucímu gólu Eichel, brankář Niederberger ale jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Šance ale měli také Němci, které ve Steel areně mocně podporovali slovenští fanoušci. Plachtova střela ale skončila jen na tyčce.

Klíčový moment přišel v 50. minutě, kdy se Van Riemsdyk změnil v nahrávače a krásnou přihrávkou našel najíždějícího Larkina, jenž posunul tým USA do vedení. Výhru favorita podtrhl gólem v přesilové hře Eichel.

MS v hokeji na Slovensku - skupina A (Košice)
Německo - USA 1:2 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Tiffels (Draisaitl) - 14. J. van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. D. Larkin (J. van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (P. Kane, Suter). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Staňo (SR) - Sormunen (Fin.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 6293.
Německo: Niederberger - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Nowak, Reul, Schopper, J. Müller - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Mauer, Hager, Ehliz - Eisenschmid, Michaelis, Plachta - Loibl, Noebels, Bergmann. Trenér: Toni Söderholm.
USA: Schneider - R. Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes - P. Kane, White, DeBrincat - Keller, D. Larkin, J. van Riemsdyk - Kreider, Eichel, J. Hughes - D. Ryan, Glendening, Vatrano - Kunin. Trenér: Jeff Blashill.