Sparťanská ostuda na úvod, Slovácko vyplenilo Letnou. Opava vyhrála u nováčka. Boleslav využila přesilovku

Ostudou vstoupila do první fotbalové ligy Sparta. Na domácí půdě prohrála se Slováckem 0:2. Nováček z Českých Budějovic hostil Opavu a podlehl 0:1. Mladá Boleslav porazila Karvinou (1:0). V pondělní dohrávce zvítězila pražská Slavia na hřišti Zlína 1:0.

Kapitán Sparty Libor Kozák při utkání se Slováckem.

Sparta znovu netajila velké plány a ambice, ve čtyřech přípravných zápasech ovšem porazila jen třetiligový Benešov a ve třech zápasech v Rakousku dala jedinou branku. V prvním kole v tomto trendu pokračovala. Slovácku se na Letné sice dlouhodobě nedaří, ze sedmnácti pokusů tady jen jednou dokázalo uhrát aspoň remízu. Ale Sparta už je na tom momentálně tak bídně, že tentokrát prohrála.

Sparťanští fandové reagovali pískotem. Trenér Václav Jílek se jim po nepovedené premiéře omlouval.

Trenér Sparty Václav Jílek během utkání se Slováckem.

Hosté rozhodli o své historicky první výhře na Letné v nejvyšší soutěži už během úvodní půlhodiny. V 19. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška a ve 30. minutě přidal pojistku Vlastimil Daníček.

Jílek nasadil do základu dvě letní posily – Michala Trávníka a Libora Kozáka, který dokonce navlékl kapitánskou pásku. Právě reprezentační útočník měl v 18. minutě první velkou šanci, ale po centru hlavou minul a jako by tak určil osud svého týmu v zápase.

Radost hráčů Slovácka na Letné.

Slovácko porazilo Spartu podruhé za sebou, v předchozím vzájemném souboji v minulé sezoně zvítězilo doma 2:1.

Mladou Boleslav posunul do vedení v 82. minutě nejlepší střelec uplynulého ročníku Nikolaj Komličenko a Středočeši doma v lize porazili Karvinou na čtvrtý pokus. Hosté od 62. minuty hráli bez vyloučeného Marka Hanouska.

Nikolaj Komličenko z Boleslavi dává proti Karviné gól z penalty.

Českobudějovičtí při návratu do nejvyšší soutěže po čtyřech letech ve druhé lize doma prohráli s Opavou. Jedinou branku hostujícího celku vstřelil v opatrně hraném prvním poločase útočník Václav Jurečka. V první lize Opavští vyhráli venku po osmi zápasech.