Slovan Bratislava v předkole Evropské ligy nastoupil bez Srbů, stejně ale vyhrál

Fotbalisté Slovanu Bratislava na úvod druhého předkola Evropské ligy doma porazili kosovské Feronikeli 2:1. Slovenští šampioni uspěli i bez srbského trenéra Vladimira Radenkoviče a jeho krajanů záložníků Aleksandara Čavriče a Dejana Dražiče, kteří respektovali výzvu srbské vlády, aby proti kosovskému soupeři nenastoupili.

Fotbalisté Slovanu Bratislava v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy porazili kosovské Feronikeli 2:1.

Srbsko má dlouhodobě napjaté politické vztahy s Kosovem a neuznává jeho samostatnost. Stejný postoj má také Slovensko. Bratislavský tým, jenž vedl kouč juniorky Ján Kozák, bude srbské trio postrádat i příští úterý v odvetě.

Domácí na Tehelném poli dobře začali a už v deváté minutě otevřel skóre Španěl Nono tečovanou ranou z přímého kopu. Po hodině hry Andraž Šporar nafilmoval pád v pokutovém území a z penalty zvýšil na 2:0.

Slovan, který v prvním předkole Ligy mistrů senzačně vypadl s černohorskou Sutjeskou Nikšič, si však situaci zkomplikoval. V 67. minutě se Mendurim Hoti po závaru dostal k odraženému míči a přesnou střelou zvýšil šance Feronikeli do domácí odvety.