Česko - Polsko 81:76Basketbalisté porazili na domácím turnaji v Praze i Polsko, vládl Satoranský

Čeští basketbalisté porazili v Praze Polsko 81:76 a uspěli i ve druhém utkání na domácím přípravném turnaji před mistrovstvím světa v Číně. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body Tomáš Satoranský. V neděli od 15:00 čeká na závěr svěřence trenéra Ronena Ginzburga souboj s Jordánskem.

Zleva Tomáš Satoranský z ČR a Damian Kulig z Polska.

Před ještě více zaplněným hledištěm haly Královka než při pátečním duelu proti Tunisku (80:66) měli Češi podařený vstup do utkání a vedli 7:0. Ve čtvrté minutě po trojce Satoranského se dostali dokonce i do devítibodového náskoku. Poláci ale srovnali krok a v závěru první čtvrtiny i vyrovnali stav na 23:23.

Přestože do té druhé šli se ztrátou, po trojce Gruszeckého poprvé vedli. Ginzburgův tým jim ale nedopřál dlouho radost z náskoku a osmibodovou šňůrou skóre otočil. Satoranský i díky dvěma trojkovým pokusům vylepšil už do poloviny utkání své střelecké konto na 15 bodů a Češi vedli o poločase opět o devět bodů.

Zleva Tomáš Satoranský z ČR a Mateusz Ponitka z Polska.

Poláci český tým trápili

Po pauze před 1850 diváky prožili domácí tříapůlminutový útlum, z čehož byl obrat na 50:51. Odpověděl ale Satoranský, který navíc proměnil i trestný hod, a Ginzburgův celek předvedl desetibodovou šňůru. Tu podpořili trojkami Bohačík a Krejčí.

Češi šli do závěrečné čtvrtiny s vedením 63:56, ale Polsko i díky dvěma trojkám Laczynského otočilo na 66:63. Potom ale zase začali úřadovat nejlepší čeští střelci Satoranský s Hrubanem. V přetahované o výsledek v závěru dal 107 sekund před koncem klíčovou trojku Peterka, vedení pak pojistili Bohačík a čtyřmi trestnými hody Balvín.

Český basketbal Cup mužů v Praze:
ČR - Polsko 81:76 (26:25, 50:41, 63:56)
Nejvíce bodů: Satoranský 21, Hruban 19, J. Bohačík 12 - Ponitka 15, Kulig 12, Koszarek 10. Fauly: 26:23. Trestné hody: 19/14 - 25/18. Trojky: 9:8. Doskoky: 37:37.
Tunisko - Jordánsko 80:68 (25:16, 50:31, 67:60)