Mistr z Třince na úvod přípravy porazil Kometu. Hattrickem se blýskl Chmielewski

Střeleckou formu jako hrom má hned v úvodu přípravy polský hokejový útočník v třineckých barvách Aron Chmielewski. V nedávném fotbalovém utkání proti fanouškům Ocelářů dal čtyři góly, v prvním přípravném hokejovém utkání proti Kometě tři. Úřadující český šampión porazil Brno 5:2.

Z gólu se radují třinečtí hráči Marian Adámek a střelec branky Aron Chmielewski.

„Pro střeleckou formu jsem byl na Mallorce," vtipkoval 27letý útočník Třince po hattricku do sítě brněnského Lukáše Klimeše. „Ale ne, fotbal s fanoušky je hlavně legrace, kluci nehrají naplno, nikdo se nechce zranit. Já si něco ve fotbale odehrál, takže to tam občas padne. Tyhle čtyři branky bych tak moc nebral, spíš tyhle na ledě byly dobré. Je dobře být takhle produktivní i v přípravném zápase, ale důležité góly si chci nechat na sezónu," vykládal Chmielewski.

Zleva Daniel Kowalczyk z Brna a Aron Chmielewski z Třince.

Střelecký účet Třince doplnil gólem ve druhé třetině Štěpán Novotný a v poslední minutě do prázdné branky Marian Adámek. Góly brněnské Komety, která do Třince přijela většinou svých letních posil včetně Tomáše Plekance či Jakuba Lva, vstřelili Pavel Jenyš a Petr Holík. V obraně naopak dostal příležitost teprve šestnáctiletý obránce Stanislav Svozil.

Třinec nastoupil v kombinované sestavě

Třinec k úvodními zápasovému testu nastoupil v hodně kombinované sestavě. Volno dostali například brankář Patrik Bartošák, či obránce Tomáš Kundrátek. V sestavě se neobjevila ani nejčerstvější posila útočník Matěj Stránský. „Připojil jsem se k týmu teprve v pondělí, k zápasům bych měl nastoupit v příštím týdnu," řekl Stránský.

Zleva Jakub Lev z Brna a Tomáš Marcinko z Třince.

Utkání v Třinci začali lépe hosté, nicméně druhou střelecky ovládli Oceláři. „Docela těžký zápas, první třetina nic moc, bylo těžké se rozehrát. Ale ve druhé už to bylo lepší. Příprava není jednoduchá, budeme hrát na tři lajny. Je dobře, že je nás dost a v zápasech se prostřídáme," řekl Chmielewski.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 16., 28. a 36. Chmielewski, 28. Š. Novotný, 60. Adámek - 10. Jenyš, 45. P. Holík.
HC Olomouc - HK Dukla Trenčín 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky: 3. J. Knotek, 23. Irgl, 24. Škůrek, 39. Nahodil, 46. J. Káňa II z trestného střílení, 53. Dujsík - 39. Coughler, 46. Štach, 47. M. Valach.
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 42. P. Machač - 20. O. Najman, 29. Skalický, 40. Žejdl, 49. L. Pabiška.
HC Energie Karlovy Vary - HK Sibir Novosibirsk 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 11. Šenkeřík, 54. T. Rachůnek - 23. Puustinen, 39. V. Komarov, 55. Torčenjuk.
SC Rapperswil-Jona Lakers - HC Vítkovice Ridera 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky: 21. Profico, 25. Hüsler, 35. Clark, 59. Mosimann - 27. Guman, 32. P. Zdráhal.
Memoriál Zbyňka Kusého:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 7:2 (4:0, 0:1, 3:1)
Branky: 20. a 48. Tybor, 3. Poulíček, 11. Locke, 12. M. Látal, 51. Mandát, 60. Hovorka - 24. Chalupa, 59. Miškář.