Cink byl na MS horských kol šestý, poosmé triumfoval Schurter

Mistryní světa v cross country horských kol se v Mont-Sainte-Anne stala podruhé v kariéře Francouzka Pauline Ferrandová-Prévotová. Stříbro si vyjela Švýcarka Jolanda Neffová, bronz Australanka Rebecca McConnellová. Češka Jitka Čábelická skončila dvacátá, Karla Štěpánová devětatřicátá. V závodě mužů bral Ondřej Cink šesté místo. Již osmý titul si vyjel Švýcar Nino Schurter, vyhrál popáté za sebou. Stříbro vybojoval jeho krajan Mathias Flückiger a bronz Francouz Stéphane Tempier.

Bikerka Tereza Sásková (ilustrační foto)

Sedmadvacetiletá Ferrandová-Prévotová si v kanadském lyžařském středisku zopakovala radost z roku 2010, kdy se na stejném místě stala mistryní světa mezi juniorkami. V elitní kategorii triumfovala poprvé před čtyřmi lety ve Vallnordu v Andoře.

Na náročné trati rozhodla Ferrandová-Prévotová skvěle zvládnutou druhou polovinou závodu. Před Neffovou, jež se ke stříbru prodrala až v posledním okruhu, měla v cíli náskok 43 sekund. Její triumf nijak neohrozilo ani zaváhání krátce před koncem. Čábelická ztratila na vítězku takřka devět minut.

Závod žen do 23 let opanovala Švýcarka

Švýcarka Sina Freiová vyhrála na mistrovství světa horských kol závod žen do 23 let. Obě české reprezentantky Tereza Sásková a Jana Czeczinkarová skončily ve druhé desítce.

Dvaadvacetiletá Freiová zvládla 21,5 kilometru dlouhou trať v čase 1:16:34. O 31 sekund později dorazila do cíle Rakušanka Laura Stiggerová těsně před Loanou Lecomteovou z Francie. Tereza Sásková byla šestnáctá, Jana Czeczinkarová dvacátá.

Cinkovi trať seděla

Osmadvacetiletý Cink potvrdil svá slova o tom, že mu náročná trať sedí. Od začátku se pohyboval na čele a dlouho byl také ve hře o medaile. Nakonec zaostal za vítězným Schurterem, který se postupně odpoutal od soupeřů, o minutu a 34 sekund. Smůlu měl Ital Gerhard Kerschbaumer, jehož připravil technický problém o stříbro těsně před cílem.