Samoa - Rusko 34:9Samoa vstoupila do MS v ragby výhrou nad Ruskem

Ragbisté Samoy ve svém úvodním duelu na mistrovství světa v Japonsku porazili ve skupině A Rusko 34:9, přestože po první půli prohrávali 5:6. O výhře favorizovaného týmu z Oceánie rozhodly tři rychlé pětky v úvodu druhého poločasu. Rusko, které v úvodním utkání šampionátu nestačilo na domácí tým, si připsalo druhou prohru.

Alapati Leiua ze Samoy uniká Vasiliji Artěmjejovi z Ruska v utkání na MS v Japonsku.

Rusové díky dvěma úspěšným trestným kopům Jurije Kušnarjova dlouho živili šanci na historické vítězství na MS, ale po změně stran Samoa zabrala a k jediné pětce z první půle přidala dalších pět. Díky tomu si do tabulky připsala bonusový bod. Alapati Leiua zaznamenal 163 metrů, což je dosavadní maximum letošního šampionátu.