Zlín - Jablonec 0:1Jablonec po dvanácti zápasech zvítězil v lize venku

26. Matoušek 0 : 1

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 11. kole první ligy ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl v 26. minutě tečovanou střelou Jan Matoušek. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži venku poprvé od února a po 12 zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Zlín naopak prohrál počtvrté z posledních pěti kol, prohloubil svoji krizi a na třinácté příčce má jen dvoubodový náskok na poslední pozici.

Zleva Dominik Plechatý z Jablonce a Petr Jiráček ze Zlína.

V úvodních minutách měl mírně navrch Jablonec, ale brzy začal získávat převahu Zlín. Jiráček v deváté minutě vystřelil nedůrazně, o minutu později pálil vedle Poznar a za chvíli hostující brankář Hrubý dobře vyběhl proti Matejovovi.

V 26. minutě udeřili Severočeši. Matoušek po ztrátě domácích ve středu pole vyrazil do brejku, dostal se přes několik obránců a únik zakončil gólem. Míč přes vybíhajícího brankáře Dostála srazil do sítě tečí bránící stoper Buchta.

Tomáš Břečka z Jablonce (vlevo) a Tomáš Poznar ze Zlína během utkání 11. kola Fortuna ligy.

Zlín od té doby držel balon, ale přes dobře pracující jabloneckou defenzivu se jen těžko prosazoval. Čanturišvili mířil z přímého kopu jen do boční sítě a několik dalších akcí domácí zbytečně překombinovali.

Zlín marně dobýval soupeřovu obranu i po přestávce. "Ševci" chvílemi téměř házenkářsky obléhali jablonecké vápno, ale Hrubého dlouho prakticky neohrozili.

Hráči Jablonce se radují z gólu proti Zlínu.

V 73. minutě Poznarovi chyběl krok k tomu, aby dosáhl na malém vápně na balon po spoluhráčově hlavičce. O necelých pět minut později se domácí útočník protlačil ke střele a tečovaný pokus skončil jen těsně vedle.

Domácí stupňovali tlak, ale gól jim nebyl souzený. Fantišovu ránu v 86. minutě vytáhl Hrubý a Poznar na malém vápně nezakončil. Další větší šanci už si Zlínští nevytvořili. Jablonec bodoval v lize s "Ševci" pojedenácté za sebou.

11. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - FK Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 26. Matoušek. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Melichar. ŽK: Mašek, Poznar - Holík, Hübschman, Krob, Jovovič. Diváci: 3009.
Zlín: Dostál - Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák - Matejov (60. Wágner), Mašek (90. Železník), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili - Poznar. Trenér: Csaplár.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič, Považanec (81. Kratochvíl), Sýkora - Matoušek (63. Kubista) - Doležal (85. Hämäläinen). Trenér: Rada.