Ztráta Sparty roste, šlágr rozhodl Krmenčík! Slezské derby skončilo bez vítěze

Dostihy v čele tabulky fotbalové Fortuna ligy pokračují. Na sobotní výhru vedoucí Slavie 1:0 nad Mladou Boleslaví odpověděla o den později druhá Plzeň identickým vítězstvím nad pražskou Spartou, vítěznou trefu obstaral krátce po změně stran Michael Krmenčík. Viktoria tak ztrácí na úřadující šampiony z Edenu nadále tři body, Letenští na první pozici mají manko už propastných 15 bodů a jsou osmí. V dalším nedělním utkání 11. kola se ve slezském derby rozešla Karviná s Opavou smírně 1:1 a Opavští v neúplné tabulce opustili poslední příčku.

Střelec plzeňského gólu Michael Krmenčík slaví.

Jak se vyhnout chybám? To bych musel mít hráče na joysticku a reagovat za ně, říká trenér Václav Jílek

Super víkend Michaela Krmenčíka. Narození dcery, svátek, gól proti Spartě

Souboj mezi Plzní a Spartou tradičně patří k ligovým šlágrům. Pražané nezvládli domácí derby se Slavií, náladu si mírně zvedli středeční výhrou 2:1 v domácím poháru v Jihlavě. Jenže v Plzni vyšli znovu naprázdno. Zápas ve 46. minutě rozhodl Michael Krmenčík po velké chybě obránce Davida Lischky, další dvě branky Viktorie nebyly uznány kvůli útočným faulům.

Svěřenci Pavla Vrby prodloužili vítěznou ligovou sérii na pět utkání a jeho svěřenci potvrdili, že se jim doma proti Spartě daří. S pražským rivalem neprohráli v devátém duelu nejvyšší soutěže po sobě a z toho posedmé vyhráli. Sparta je po další prohře až osmá s hrozivým patnáctibodovým mankem na první příčku.

Ve vzdušném souboji (zleva) Semih Kaya ze Sparty, Michael Krmenčík z Plzně a David Lischka.

Karviná hostila Opavu, od níž byl po sérii osmi kol bez výhry ve čtvrtek odvolán kouč Ivan Kopecký. Ve slezském derby tým dočasně vedli asistent Josef Dvorník a sportovní manažer Alois Grussmann. Domácí šli hned v 7. minutě do vedení poté, co nařízenou penaltu proměnil Rundič, po změně stran vyrovnal skóre Sus.

Skóre už se nezměnilo, a tak Opava po druhé remíze v řadě v neúplné tabulce poslala na samé dno České Budějovice. Jihočeského nováčka čeká zápas 11. kola v pondělí v Liberci.

Brankář Opavy Vilém Fendrich inkasuje gól z penalty.

Kolo zakončí pondělní dohrávky Liberce s nováčkem Českými Budějovicemi a Ostravy s Příbramí.