Spilková zahrála v Indianapolis nejlepší kolo na LPGA

Indianapolis

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj LPGA v Indianapolis nejlepším kolem během svého dosavadního působení na elitním okruhu, jehož členkou je od letošního roku. Česká hráčka dnes předvedla čtyři rány pod par a polepšila si na konečné 47. místo. Celkově skončila Spilková na Tech Championship s výsledkem -3.

Klára Spilková

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy se před měsícem vrátila na okruh LPGA po dvouměsíční zdravotní přestávce a v Portlandu cutem neprošla. Odpočinek si dopřála kvůli únavě a vyčerpání po přechozené nemoci. V Indianapolis obešla první i druhé kolo v paru, v sobotu ho o jeden úder překročila a dnes předvedla čtyři birdie a výsledek 68 ran.

Turnaj vyhrála Korejka Hor Mi-čung s celkovým skóre -21 a potvrdila tak dominanci korejských golfistek na okruhu. Z 26 letošních turnajů vyhrály rovnou polovinu. O čtyři rány více potřebovala druhá Dánka Nanna Koerstzová Madsenová.

Ženský golfový turnaj Tech Championship série LPGA v Indianapolis (par 72, dotace 2 mil. dolarů):
1. Hor Mi-čung (Korea) 267 (63+70+66+68)
2. Koerstzová Madsenová (Dán.) 271 (65+75+64+67)