Třinec - Karlovy Vary 4:3 PPOceláři se na výhru nadřeli, Energie prohrála popáté v řadě

65. Kovařčík 4 : 3

Hokejisté Třince zvítězil v 8. kole extraligy nad Karlovými Vary 4:3 v prodloužení a udržel domácí neporazitelnost v této sezoně i v pátém utkání. Útočník Ocelářů Matěj Stránský dal dvě branky, kterými otočil stav z 1:2 na 3:2. Poté úřadující mistr nevyužil 110 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem a Karlovy Vary srovnaly v 55. minutě. Zápas rozhodl Ondřej Kovařčík v čase 64:07. Energie prohrála popáté za sebou.

Hráči Třince se radují z prvního gólu (archivní foto)

Od úvodní minuty se hrál oboustranně útočný hokej, což se brzy promítlo i do skóre. Nejdříve se prosadili domácí, když Galvinš obkroužil branku a po jeho pasu střílel Marcinko do prázdné. Zanedlouho bylo vyrovnáno. Flek sice na Kváču bekhendovým blafákem nevyzrál, ale následně zblokoval Gernátovu rozehrávku na hůl Koblasy, který zamířil přesně z mezikruží.

Karlovy Vary otočily skóre v přesilové hře, kterou využily už po dvanácti sekundách. Pohlednou kombinaci na jeden dotek zakončoval do odkryté branky Šenkeřík. Třinec oplatil stejnou mincí. Početní výhodu přetavil v gól také bleskurychle, po vyhraném vhazování a čtyřech vteřinách se trefil do horního růžku Stránský. Moc nechybělo, aby vzápětí přidal třetí gól domácích Chmielewski, ale zblízka nepřekonal Bednáře.

Třinec nevyužil dlouhou přesilovku

Druhou třetinu poznamenala četná vyloučení, přesto šancí ubylo. Třinec nevyužil žádnou z pěti přesilových her, dokonce promarnil 110 sekund výhodu pěti proti třem. Šanci měl pouze Marcinko, zblízka ale minul.

Karlovy Vary byly v obou přesilových hrách nebezpečnější, ale agilní Flek dvakrát netrefil bránu a Šenkeřík po podobné souhře jako při druhém gólu hostí nechal vyniknout Kváču. Přesto se skóre měnilo. Když se zápas přehoupl do druhé poloviny, ukázal opět Stránský, jak tvrdou a přesnou má ránu.

Stříteský poslal zápas do prodloužení

Třinec si ve třetině až na pár zmatků v obraně dlouho hlídal vedení, které ztratil v 55. minutě v oslabení. Z levého kruhu přesně zamířil Stříteský. Prodloužení mohl odmítnout v poslední minutě Flek, ale jeho teč Kváča ukryl v chráničích.

Energie začala prodloužení 88 sekund dlouhou přesilovou hrou čtyři na tři, ale nic nevymyslela. Ani další průběh nenabídl žádné šance a zdálo se, že zápas směřuje k nájezdům. Bednář ale neudržel nahození Adamského a Ondřej Kovařčík z dorážky rozhodl.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Galvinš, Hrňa), 14. M. Stránský (Hrňa, Marcinko), 31. M. Stránský (Hrehorčák, Krajíček), 65. O. Kovařčík (Adamský) - 8. Koblasa (Flek), 10. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), 55. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 4817.
Třinec: Kváča - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček - M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - D. Květoň, Polanský, Adamský. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, Raszka.
Karlovy Vary: J. Bednář - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Gorčík - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.