Detroit - Dallas 4:3Hronek nahrál na vítězný gól Detroitu. Mrázek vychytal výhru

New York/Praha

Český hokejový obránce Filip Hronek přispěl v nedělním duelu NHL dvěma asistencemi k vítězství Detroitu nad Dallasem 4:3 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Brankář Petr Mrázek vychytal výhru Caroliny nad Tampou 4:3 v prodloužení.

Obránce Detroitu Filip Hronek.

Parádní kousek předvedl detroitský Anhony Mantha, který nastřílel všechny čtyři góly svého týmu a měl tak zásadní podíl na obratu zápasu, který domácí po první třetině prohrávali 0:2.

Hronek si připsal nejprve asistenci při vyrovnávacím gólu Mathy na 2:2. Necelou minutu před koncem pak český zadák přihrál hrdinovi zápasu na vítězný gól, když mu posunul puk mezi kruhy na střelu z první.

Hokejisté Caroliny vyhráli i třetí duel v nové sezoně NHL a s šesti body celé soutěži vévodí.

Gólman Petr Mrázek zaznamenal při vítězství nad Tampou pouze deset úspěšných zákroků, zatímco jeho protějšek Curtis McElhinney při debutu za Lightning zastavil puk mířící na bránu hned ve čtyřiceti případech.

Útočník v dresu vítězů Martin Nečas se v utkání bodově neprosadil, vyslal dvě střely na branku a duel s končil se zápornou bilancí při pobytu na ledě -1.

V týmu Tampy nebodoval ani Ondřej Palát, který vystřelil mezi tyče jednou a z utkání si odnesl kladnou bilanci +1.

Carolina sice prohrávala po první třetině 1:3, ale podařilo se jí srovnat a ve druhé minut prodloužení pak vystřelil výhru Jacob Slavin po úniku dvou na jednoho s Jordanem Staalem.

Carolina - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 2. Pesce, 34. Haula, 53. D. Hamilton, 62. Slavin - 3. T. Johnson, 10. Shattenkirk, 18. Stamkos. Střely na branku: 44:13. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval třikrát z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 76,9 procenta. Diváci: 14 125. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Slavin, 3. Pesce (všichni Carolina).
Detroit - Dallas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky: 21., 30., 41. a 60. Mantha (na druhou a čtvrtou Hronek) - 11. a 41. Hintz, 17. Seguin. Střely na branku: 33:22. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. Hintz (Dallas), 3. Hronek (Detroit).
NY Islanders - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Josh Bailey, 25. B. Nelson, 36. A. Lee, 42. Beauvillier - 38. Laine. Střely na branku: 33:36. Diváci: 9923. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Josh Bailey, 3. Greiss (všichni Islanders).