Zlín - Sparta 1:6Sparta se ve Zlíně rozstřílela. Berani utrpěli debakl

38. Růžička 0 : 5
43. Köhler 1 : 5
59. Buchtele 1 : 6

mm, škvČTKSport.cz

Jako na houpačce. Hokejisté Zlína v neděli uštědřili domácí Kometě Brno ostudný debakl 0:7, o dva dny později se sami červenají. Na vlastním ledě podlehli v rámci předehrávky 11. kola Tipsport extraligy Spartě vysoko 1:6 poté, co Pražané v podstatě rozhodli duel již v první třetině, po níž vedli 3:0. Sparta v pátém ze šesti venkovních zápasů dosáhla třetí výhry v řadě a v tabulce se posunula na šesté místo. Zlín je dvanáctý jen díky lepšímu skóre před Litvínovem a posledními Pardubicemi.

Miroslav Forman (vpravo) ze Sparty překonává Marka Čiliaka v brance Zlína. Čiliakův spoluhráč Michal Popelka už zasáhnout nestačil.

Zlín byl sice v úvodu aktivnější, jenže Ondráček a ani Szturc gólmana Machovského nepřekonali.To Pražané na druhé straně měli jednodušší práci. Mladý Huf, který dostal po vychytaném čistém kontě v Brně v brankovišti přednost před zkušeným Čiliakem, se nejprve v osmé minutě nestihl přesunout proti Říčkově střele, načež v 11. minutě zakončil přečíslení čtyři na dva úspěšně Blain. Od té doby také utkání dostalo trochu jiskru, neboť domácí protestovali proti hraničnímu zákroku soupeře před gólovou akcí.

Už na 3:0 zvýšil v čase 15:08 Smejkal, když svůj pokus zpoza brány dostal do sítě o nejistě chytajícího Hufa. Pro toho také tímto smolným gólem duel skončil a jeho pozici zaujal Čiliak.

Ani střídající brankář Zlína Marek Čiliak rozjetou Spartu nezastavil.

Na lepší časy se pro domácí neblýskalo ani v prostředním dějství. Značně opadlé tempo hry hrálo opět pro Spartu, za kterou se v polovině duelu prosadil Forman. Na 5:0 pak zvyšoval Růžička. Domácí mohli korigovat skóre po kombinaci při přečíslení, Gazdovu ránu ale Machovský vytěsnil koncem hole.

Čestný úspěch se však Beranům podařilo přece jen vstřelit alespoň na startu třetí třetiny, kdy parádně sedla Köhlerovi střela z mezikruží. Sparta závěr zápasu už v klidu hlídala, Čiliak moc práce neměl, nakonec ale na konečných 6:1 zvýšil krátce po skončení přesilovky Buchtele.

Předehrávka 11. kola hokejové Tipsport extraligy:
PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Köhler - 8. Říčka (V. Růžička ml., Smejkal), 11. Blain (A. Kudrna, Kalina), 16. Smejkal (Pech, Košťálek), 31. Forman (Řepík), 38. V. Růžička ml. (Říčka), 59. Buchtele (Řepík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Kajínek, Lhotský. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 4398.
Zlín: Huf (16. Čiliak) - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta - Dufek, Palmberg, Köhler - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Szturc, P. Sedláček, Herman - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa, Martin Hamrlík a Hrazdira.
Sparta: Machovský - Polášek, Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., A. Kudrna - Rousek, Sukeľ, Buchtele - Smejkal, Tomášek, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.