Finsko - Slovensko 8:6Finské florbalistky jsou v semifinále MS, Slovenky ale favoritky potrápily

Neuchatel

Švýcarské florbalistky porazily ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa v Neuchatelu Lotyšsko 10:4 a v sobotu budou hrát od 17:45 s vítězem pátečního utkání mezi Českou republikou a Polskem. Slovenky s českým trenérem Michalem Jedličkou podlehly favorizovanému Finsku těsně 6:8.

Maska brankářky české florbalové reprezentace Jany Christianové - ilustrační foto.

Pěti brankami zařídila vítězství finských vicemistryň světa Oona Kauppiová. Za Slovensko, které v úterý utrpělo debakl od českého týmu 3:19, skórovala čtyřikrát Paulína Hudáková.

Slovenky vedly po 74 sekundách 2:0, ale do konce úvodního dějství favorit pěti góly otočil stav. Jedličkův výběr, který před dvěma roky na domácím MS v Bratislavě podlehl Finkám ve stejné fázi turnaje 2:6, ještě ve 42. minutě díky Michaele Šponiarové snížil na 5:6, ala Oona Kauppiová odmítla dvěma góly drama.

Švýcarkám zajistila mezi třetí a osmou minutou tříbrankový náskok hattrickem Isabelle Gerigová a domácí tým před 897 diváky vedl v čase 20:25 už 6:0.

Bez problémů tak zvládl roli favorita. Jednu branku si v dresu vítězek připsala i Corin Rüttimannová, která se s 47 góly v dostizích o nejlepší střelkyni historie světových šampionátů dotáhla na dánskou útočnici Cecilii Di Nardovou. Ta ji v dříve hraném duelu o 9. až 12. místo proti Singapuru (9:4) pěti góly předstihla.

Mistrovství světa florbalistek v Neuchatelu (Švýcarsko):
Čtvrtfinále:
Finsko - Slovensko 8:6 (5:2, 1:2, 2:2)
Branky: 3., 3., 9., 50. a 58. O. Kauppiová, 18. a 31. Piispaová, 7. Kippiläová - 2., 30. z tr. střílení, 40. a 60. P. Hudáková, 1. Grossová, 42. M. Šponiarová.
Švýcarsko - Lotyšsko 10:4 (5:0, 4:2, 1:2)
Branky: 3., 5. a 8. Gerigová, 21. a 58. Suterová, 11. Scheideggerová, 15. Reinhardová, 28. Rüttimannová, 34. Zwinggiová, 37. Wikiová - 51. a 58. Gaugereová, 26. Metalaová, 31. Pavlovská.