Columbus - Washington 3:0Outsider se znovu vytáhl na lídra. Ovečkin a spol. odjeli s prázdnou

New York/Praha

V prosinci jdou v NHL od porážky k porážce, ale v utkáních s lídrem soutěže se dokážou vytáhnout. Hokejisté Columbusu po týden staré výhře 5:2 ve Washingtonu přehráli nejlepší tým zámořské ligy znovu, tentokrát doma 3:0. Hvězdného Alexandra Ovečkina i české trio Michal Kempný, Radko Gudas a Jakub Vrána vynuloval skvělý finský brankář Jonas Korpisalo, jenž kryl všech 30 střel hostí a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Český obránce Washingtonu Radko Gudas se snaží zabránit ve skórování Oliveru Bjorkstrandovi z Columbusu. Vpravo brankář Capitals Braden Holtby.

Washington vyšel střelecky naprázdno poprvé v letošním ročníku. Z posledních deseti zápasů prohrál jen dvakrát, v obou případech s Blue Jackets.

"Spoluhráči odvedli skvělou práci při blokování střel. Nějaké zákroky jsem taky musel předvést," podotkl Korpisalo. Vítěznou branku dal ve 12. minutě Eric Robinson, dvěma góly v závěrečném dějství pojistil výhru Oliver Bjorkstrand.

Někdejší parťák Jaromíra Jágra, kanadský útočník Jonathan Huberdeau, pomohl čtyřmi asistencemi k výhře Floridy nad Ottawou 6:1 a ve svém 500. utkání v NHL dosáhl na hranici 400 bodů. Prvním hattrickem v kariéře zazářil v dresu Panthers také Noel Acciari. Třemi brankami přispěl k výhře St. Louis nad Coloradem David Perron. V pondělním programu NHL nebodoval žádný z českých hokejistů.

Kouč Floridy po třech porážkách za sebou zamíchal složením útoků a vyšla mu sázka na zařazení Acciariho do druhé formace k Huberdeauovi a Vincentovi Trocheckovi. Střelec večera v polovině úvodního dějství otevřel skóre, po 78 sekundách druhé části zvýšil na dvoubrankový náskok a v čase 30:33 upravil na 4:1.

Huberdeau asistoval u všech Acciariho gólů a ve 26. minutě přihrál v přesilové hře i na gól Aleksandera Barkova na 3:1. Trojka draftu z roku 2011 tak vylepšila svou bilanci v NHL na 400 bodů za 136 branek a 264 přihrávek.

Třemi brankami přispěl k výhře St. Louis nad Coloradem David Perron. Svým pátým hattrickem v NHL podílel na ukončení devítizápasové bodové série Colorada. Porážce Avalanche nezabránil 31 úspěšnými zákroky Philipp Grubauer. Jednička týmu z Denveru se vrátila do branky po absenci ve třech zápasech kvůli zranění v dolní části těla a dostala přednost před Pavlem Francouzem.

Jednatřicetiletý Perron v 19. minutě otevřel gólový účet utkání a po obratu Avalanche díky brankám Nazema Kadriho a Mikka Rantanena v čase 38:47 v přesilové hře vyrovnal na 2:2. Náskok Blues zařídili v další početní výhodě Vince Dunn a Jordan Kyrou. Perron završil výsledek v 57. minutě při power play do prázdné branky. "Hattrick není to, na co bych právě teď moc myslel. Takové věci člověk více ocení, až skončí s hokejem. Ale je samozřejmě vždycky příjemný," prohlásil Perron.

Po čtyřech porážkách za sebou zabral Edmonton, který vyhrál v Dallasu 2:1. Oilers získali v úvodní třetině dvoubrankový náskok díky gólům Zacha Kassiana a Leona Draisaitla, za domácí snížil až v 58. minutě Tyler Seguin. Dva asistenci si připsal Connor McDavid, který se v čele produktivity s 59 body z 36 zápasů vzdálil na dva body Draisaitlovi.

K vítězství Nashvillu na ledě New York Rangers 5:2 přispěl dvěma brankami a jednou asistencí švýcarský obránce Roman Josi.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
Florida - Ottawa 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)
Branky: 10., 22. a 31. Acciari, 26. Barkov, 36. Matheson, 40. Toninato - 23. Anisimov. Střely na branku: 31:30. Diváci: 10 448. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Huberdeau, 3. Ekblad (všichni Florida).
New York Rangers - Nashville 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 12. Kreider, 58. Panarin - 31. a 59. Josi, 11. Grimaldi, 36. Ekholm, 60. Ellis. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17 286. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Josi (oba Nashville), 3. Zibanejad (NY Rangers).
Columbus - Washington 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. a 49. Bjorkstrand, 12. Robinson. Střely na branku: 21:30. Diváci: 16 602. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Bjorkstrand, 3. Texier (všichni Columbus).
Dallas - Edmonton 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 58. Seguin - 9. Kassian, 15. Draisaitl. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen (oba Edmonton), 3. Seguin (Dallas).
St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 19., 39. a 57. Perron, 40. Dunn, 52. Kyrou - 21. Kadri, 30. Rantanen. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. D. Perron, 2. R. O'Reilly, 3. Dunn (všichni St. Louis).