Philadelphia - Anaheim 4:1Životní den české naděje. Kaše a Voráček dotáhli Flyers k výhře. Pastrňákův bod nestačil. Pálil i Hertl

Životní večer má za sebou český útočník v barvách Philadelphie David Kaše. Dvaadvacetiletý hokejista si ve své čtvrtém startu v NHL připsal první branku, když se podílel na výhře Letců nad Anaheimem 4:1. Do statistik se zapsal brankou i Jakub Voráček. Asistenci si v duelu proti Los Angeles připsal David Pastrňák, Boston však padl doma s Kings po prodloužení 3:4. Dvě přesné trefy má na svém kontě i Tomáš Hertl, vítězný gól pak mohl v dresu Vegas slavit i Tomáš Nosek.

David Kaše si připsal první branku v NHL

Do svého čtvrtého zápasu v nejslavnější lize světa nastoupil David Kaše ve třetí formaci po boku ostříleného krajana Jakuba Voráčka a dvacetiletého Morgana Frosta v centru. A velká chvíle českého útočníka přišla v 25. minutě utkání, kdy kadaňský rodák tečoval Sanheimu nabídku a zvýšil vedení Flyers na 2:0. Kaše si tak kromě prvního gólu v NHL připsal díky vítězství 4:1 i vítěznou branku.

"Je to pro mě neobyčejná chvíle. Dal jsem první gól, vyhráli jsme. Stalo se to v utkání proti bráchovi, to je také něco mimořádného. Rodiče mají radost, Ondra mi gratuloval. Dnes jsem v rodině vítězem," řekl nadšeně Kaše, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Zmínil, že proti bratrovi nastoupil před sedmi lety v Česku. "A taky jsme vyhráli," dodal s úsměvem.

Úspěšný den českých útočníků v dresu Philadelphie podtrhl gólem na 3:1 Jakub Voráček, jenž využil situace dva na jednoho a střelou zápěstím si připsal svůj sedmý gól v probíhajícím ročníku.

V dresu poraženého týmu se představil i o dva roky starší bratr Davida Kašeho Ondřej, který se do statistik zapsal šesti střeleckými pokusy, Harta v brance domácích však nepřekonal. David Kaše byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Pastrňákův bod nestačil

Jen bod za prohru v prodloužení vybojovali hokejisté Bostonu v zápase proti Los Angeles. Hosté, kteří zvítězili ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, šli do vedení již ve 3. minutě, kdy se z přesilovky trefil Lizotte. Domácí srovnali 59 sekund před koncem první třetiny díky Heinenovi, který se prosadil ve stejné početní situaci. Asistenci na jeho brance si připsal i David Pastrňák, který tak zaznamenal 49. kanadský bod v sezoně.

Kings šli díky Kempeho brance v oslabení znovu do vedení, Bruins však po Bergeronově trefě znovu našli odpověď. Poprvé v zápase zažili domácí radost z vedení v 52. minutě, když se prosadil Carlo. Ještě do konce normální hrací doby však vyrovnal Roy a o bod navíc pro Kings se v prodloužení postaral slovinský útočník Anze Kopitar.

Mrázek vychytal výhru

Divoký zápas má za sebou v dresu Caroliny gólman Petr Mrázek, který třiceti zásahy mohl k výhře Hurikánů na ledě Winnipegu 6:3. Hosté o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:1 a po dvou třetinách tak drželi bezpečný náskok 5:2. Dvěma trefami se na vedení podílel finský útočník Sebastian Aho.

Hurricanes již v závěrečné třetině žádné drama nepřipustili a po vítězství 6:3 jim patří čtvrtá příčka ve Východní konferenci. Petr Mrázek měl 91 procentní úspěšnost zákroků.

Hertlovy trefy nestačily

Ani dvě branky Tomáše Hertla nepomohli San Jose proti Arizoně k bodům. V dresu Žraloků se totiž kromě českého útočníka nikdo jiný neprosadil a Kojoti tak mohli slavit těsné vítězství 3:2.

Poprvé se exslávistický útočník dostal ke slovu v 18. minutě, když parádní střelou zápěstím na vzdálenější tyč nedal Kuemperovi v hostující brance šanci a vyrovnal tak na 1:1. I o další vyrovnávací trefu Sharks se postaral šestadvacetiletý český hokejista. A opět to byla velmi podobná situace. Tentokrát však Hertl zamířil opět ranou zápěstím k bližší tyči a znovu se nemýlil.

Tomáš Hertl slaví branku do sítě Arizony

Arizona si svůj poslední úder schovala do 58. minuty, kdy se prosadil Ekman-Larsson. A potřetí už Žraloci odpovědět nedokázali. Prohráli 2:3 a v tabulce Západní konference jim patří až 12. místo.

San Jose dohrávalo po faulu na Hertla posledních 46 sekund v šesti proti třem, ale nevytvořilo si vážnější šanci. Hertl, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, má na kontě v této sezoně 14 gólů. Z českých hráčů je lepší jen Jakub Vrána (15) a David Pastrňák (28), který si v úterý připsal jednu přihrávku při prohře Bostonu 3:4 v prodloužení s Los Angeles.

"Raději bych byl, pokud bych nedal gól a vyhráli jsme," podotkl Hertl. San Jose, které před týdnem odvolalo trenéra Petera DeBoera, prohrálo sedmé z posledních osmi zápasů. "Postup do play off se nám vzdaluje, potřebujeme teď každou výhru," dodal Hertl.

Nosek rozhodl

Pátou branku v sezoně si v zápase Vegas Golden Knights proti Minnesotě připsal Tomáš Nosek a byla to trefa vítězná. Rytíři slavili díky brance českého útočníka triumf 3:2 a posunuli se na čtvrté místo Západní konference.

Sedmadvacetiletý pardubický rodák se prosadil v 47. minutě nádhernou střelou do pravého horního rohu bezmocného Stalocka. Branka českého útočníka znamenala vedení domácích 3:1, hosté již jen 75 sekund před koncem díky Pariseho trefě snížili na konečných 2:3.

"Někdy máte štěstí, že dáváte góly ze všeho, jindy vám to nepadne ani z vyložených šancí. V minulých utkáních jsem měl několik brejků a potom dám gól z takové střely. Ale to je jedno. Jsem rád, že můj gól pomohl týmu k výhře," uvedl Nosek, jehož sledoval z hlediště rodiče. "Jezdí jednou za rok, jsem šťastný i za ně. Jsou učitelé, budou mít teď prázdniny, mohli by přijet na dva týdny," dodal.

Detroit znovu padl

Nejhorší tým soutěže Detroit Red Wings nestačil doma na Columbus a podlehl 3:5. V dresu Rudých křídel do zápasu zasáhli i Filipové Hronek a Zadina, porážce svého týmu však nezabránili. Filip Hronek si připsal asistenci na druhou branku Detroitu a zaznamenal tak svůj 19. bod v letošním ročníku.

Nedařilo se ani Calgary, které padlo s Pittsburghem 1:4. Před Davidem Rittichem dostal tentokrát přednost Cameron Talbot. Výhru Tučňáků zpečetil 400. gólem Jevegenij Malkin. Po Mariu Lemieuxovi (690), Sidneym Crosbym (451) a Jaromíru Jágrovi (439) je čtvrtým hráčem v klubové historii s tolika brankami.

Vysokou výhru 8:3 slaví na ledě Islanders Nashville, dařilo se i Tampě, která po prodloužení zdolala Ottawu 4:3. V dalších zápasech porazilo Toronto Buffalo 5:3 a Vancouver v kanadském derby doma nestačil na Montreal a padl 1:3.

Výsledky NHL:
Boston - Los Angeles 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 20. Heinen (Pastrňák), 31. Bergeron, 42. Carlo - 3. Lizotte, 23. Kempe, 58. Roy, 64. Kopitar. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Heinen, 3. Bergeron (oba Boston).
Toronto - Buffalo 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Branky: 25. a 38. Matthews, 3. F. Gauthier, 45. Timašov, 58. I. Michejev - 42. Dahlin, 47. Eichel, 55. Okposo. Střely na branku: 33:30. Diváci: 19.365. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Eichel (Buffalo), 3. Barrie (Toronto).
Tampa Bay - Ottawa 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. Kučerov, 18. Paquette, 24. B. Point, 65. Cirelli - 12. Borowiecki, 25. C. Brown, 36. Duclair. Střely na branku: 40:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Paquette (oba Tampa Bay), 3. Duclair (Ottawa).
NY Islanders - Nashville 3:8 (0:1, 3:4, 0:3)
Branky: 23. B. Nelson, 25. Brassard, 29. Cizikas - 5. a 31. C. Smith, 29. F. Forsberg, 39. Bonino, 40. Grimaldi, 49. Järnkrok, 52. Josi, 55. R. Johansen. Střely na branku: 30:24. Diváci: 12.114. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Järnkrok, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Philadelphia - Anaheim 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 21. Giroux, 25. D. Kaše, 45. Voráček, 60. Couturier - 37. Rakell. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18.449. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. D. Kaše, 3. Giroux (všichni Philadelphia).
Detroit - Columbus 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 6. a 18. Erne, 22. Bertuzzi (Hronek) - 12. Atkinson, 13. Bjorkstrand, 27. Stenlund, 42. Dubois, 60. Nyquist. Střely na branku: 21:39. Diváci: 17.639. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Dubois (oba Columbus), 3. Erne (Detroit).
Winnipeg - Carolina 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky: 20. Roslovic, 33. Laine, 53. Scheifele - 29. a 37. Aho, 39. a 44. J. Staal, 19. Wallmark, 34. A. Svečnikov. Střely na branku: 33:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. J. Staal, 3. Niederreiter (všichni Carolina).
Calgary - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 17. J. Gaudreau - 33. Marino, 34. Rust, 59. Malkin, 59. Letang. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.412. Hvězdy zápasu: 1. Jarry (Pittsburgh), 2. Talbot (Calgary), 3. Malkin (Pittsburgh).
Vegas - Minnesota 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 32. Stephenson, 40. Theodore, 47. Nosek - 20. Zuccarello, 59. Parise. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.220. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. Mark Stone, 3. Theodore (všichni Vegas).
Vancouver - Montreal 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Gaudette - 29. Cousins, 42. Tatar, 44. S. Weber. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.788. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Gaudette (Vancouver), 3. S. Weber (Montreal).
San Jose - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 18. a 34. Hertl - 5. Söderberg, 30. Stepan, 58. Ekman-Larsson. Střely na branku: 28:19. Diváci: 16.076. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper (Arizona), 2. Hertl (San Jose), 3. Hall (Arizona).