Plzeň - Vítkovice 6:4Plzeň díky čtyřem využitým přesilovkám zdolala Vítkovice

46. Lakatoš 5 : 3
50. Schleiss 5 : 4
53. Němec 6 : 4

Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili ve 34. kole extraligy nad Vítkovicemi 6:4 a připsali si třetí výhru za sebou. Indiáni v gólově bohatém souboji uspěli především díky čtyřem využitým přesilovým hrám a Ostravany porazili počtvrté za sebou. Dvěma trefami se po třízápasovém půstu blýskl kapitán Plzně Milan Gulaš. Branku a tři asistence si za vítěze připsal Peter Čerešňák. Ostravský tým přes čtyři vstřelené góly prohrál již čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Hokejisté Plzně oslavují gól proti Vítkovicím.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ránu exvítkovického Zdráhala ještě stačil gólman Svoboda vyrazit, ale v osmé minutě už při plzeňské přesilovce uspěl ranou z pravého kruhu bez přípravy Rob. Za chvíli po chytré Kracíkově zadovce z dobré pozice neskóroval Pour a udeřilo překvapivě na druhé straně. Po zaváhání domácí obrany ve 13. minutě vyrovnal po samostatném úniku Roman na 1:1.

Indiáni odpověděli náporem, ale hosté přečkali šance Poura a Koldy. V 15. minutě naopak při vyloučení Čerešňáka pohotovou dorážkou Lakatoš dokonal obrat. Následně sice pálil z mezikruží volný Gulaš nad, ale 55 vteřin před koncem první třetiny vyrovnal na 2:2 bekhendem Kantner.

Milan Gulaš z Plzně slaví branku proti Vítkovicím.

Po pauze dokázal vleže překazit forhendovou kličku před brankou volnému Gulašovi Svoboda a za chvíli po skončení plzeňské přesilovky jeho protějšek Frodl zlikvidoval sólo Veselého. Hosté směrem dopředu výrazně přidali a Razgals v polovině utkání zahrozil po objetí branky.

Vítkovické vzepětí ukončil faulem Šidlík a ve 33. minutě početní výhodu využil střelou švihem Gulaš. Následně hosté přečkali přečíslení tří na jednoho i gólovou příležitost Roba. Zlomila je až nedisciplinovanost Kubalíka, jehož trest potrestal dorážkou do odkryté branky na 4:2 opět kanonýr Gulaš.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky navíc Čerešňák s přispěním soupeře skóroval od modré čáry. Tříbrankový náskok domácí ukolébal a ve 46. minutě potrestal zaváhání v rozehrávce přesnou střelou pod břevno Lakatoš. O necelé čtyři minuty později dokonce po rychlé akci Schleiss švihem z levého kruhu snížil na 4:5. Nadějí na srovnání si poté během vlastní přesilovky hosté uťali trestem za příliš mnoho hráčů na ledě a Němec po spolupráci s Kantnerem upravil na konečných 6:4.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Rob (Budík, Pulpán), 20. Kantner (Budík, Čerešňák), 33. Gulaš (Čerešňák), 38. Gulaš (Kantner), 43. Čerešňák (V. Němec), 53. V. Němec (Kantner, Čerešňák) - 13. Roman (Lakatoš, Roberts Bukarts), 15. Lakatoš (Roberts Bukarts, Mallet), 46. Lakatoš, 50. Schleiss (Š. Stránský). Rozhodčí: Pražák, R. Svoboda - Brejcha, Komárek. Vyloučení: 6:7, navíc R. Černý (Vítkovice) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 6023.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák, Jank - Gulaš, Mertl, Kantner - Pour, Kracík, P. Zdráhal - Kolda, V. Němec, Rob - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Kvasnička, R. Černý, Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, od 12. navíc Bodák - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.