Bohemians - Dukla 2:1Klokani vstoupili do Tipsport ligy vítězně, nasadili i Pulkraba

Klokani mají zimní turnaj v oblibě. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 porazili v utkání Tipsport ligy Duklu 2:1. Druholigový tým sahal po remíze, těsně před koncem však rozhodl derby Hronek. Vršovičtí nasadili na půl hodiny také Matěje Pulkraba, čerstvou posilu ze Sparty. V dalším zápase Varnsdorf remizoval s Hradcem Králové 1:1.

Michal Šmíd z Bohemians (vpravo) a Lukáš Holík z Dukly v utkání zimní Tipsport ligy.

Bohemians v utkání skupiny A v Horních Počernicích dobře začali a už v šesté minutě otevřel skóre Puškáč. Dukla malé pražské derby vyrovnala v 85. minutě zásluhou Jakaba, ale krátce poté Hronek rozhodl o těsném vítězství klokanů.

Překvapení přinesl druhý zápas ve skupině, Příbram si vyšlápla na Jablonec a vyhrála výrazně 3:1.

„Každá branka, kterou dostaneme, je zbytečná. Udělali jsme chyby, za které jsme byli potrestaní, své šance jsme nevyužili. Nebereme porážku na lehkou váhu, určitě si ji rozebereme - 17. února musíme být na Příbram připraveni," mrzí výsledek jabloneckého trenéra Petra Radu.

"Zátěž jsme v utkání rozložili na 22 hráčů, jen Jugas musel odehrát celý zápas. Jsme uprostřed kondičních týdnů, běhá se a posiluje. Už se nám vrátili cizinci, všechno šlape, jen Považanec nehrál, protože měl namoženou šlachu," dodává Rada.

Zimní fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Praha - Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 2:1 (1:0)
Branky: 6. Puškáč, 87. Hronek - 85. Jakab.
Bohemians - I. poločas: Le Giang - Záviška, Krch, Šmíd, Schumacher - Vaníček, Rada, Vacek, Keita - Nečas, Puškáč.
II. poločas: Le Giang - Záviška, Köstl, Bederka, Podaný - Novák, Vacek (61. Jindřišek), Hronek, Vodháněl - Keita (61. Pulkrab), Ugwu.‬ Trenér: Klusáček.
FK Příbram - FK Jablonec 3:1 (1:0)
Branky: 20. Díl, 62. Soldát, 75. Sehit - 56. Petrovič
Příbram, I. poločas: Kočí - Pazdera, Kleščík, Šimek, Cmiljanovič - Tregler, Yilmaz, Zorvan, Kříž - Díl, Jindráček.
II. poločas: Soukup - Hájek, Kvída, Dramé, Antwi - Nový, Hájek, Soldát, Haljet, Sehit - Jindráček (68. Vokřínek). Trenér: Nádvorník.
Jablonec, I. poločas: Hrubý - Macháček, Jugas, Plechatý, Peřina - Hübschman - Matoušek, Pilík, Hämäläinen, Pleštil - Doležal.
II. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Štěpánek, Krob - Jovovič, Kubista, Breda, Petrovič - Chramosta, Velich. Trenér: Rada.