Vítkovice - Litvínov 5:3Slezané po třech prohrách zabrali, Verva prodlužuje děsivou sérii

58. Roman 5 : 3

Hokejisté dvanáctých Vítkovic ve 37. kole extraligy zabrali po třech porážkách za sebou, zdolali třináctý Litvínov 5:3 a unikli Vervě na rozdíl čtyř bodů. Severočeši si připsali šestou prohru v řadě. Dvěma góly zařídil úspěch Ostravanů při návratu na domácí led poprvé od 18. prosince kanadský útočník Alexandre Mallet.

Z gólu se radují hokejisté Vítkovic (zleva) Jan Výtisk, Peter Trška, autor branky Rastislav Dej a Radek Veselý.

V úvodní třetině přitom byli aktivnější hosté, kteří výrazně přestříleli domácí celek v poměru 18:8. Jenže do vedení šly Vítkovice. Po necelých deseti minutách si Mallet ze vzduchu rukavicí sklepl puk a prudkou střelou prostřelil Januse. Krátce nato Severočeši srovnali, v přesilovce si vytvořili zámek a po přihrávce Kašpara doklepl puk do poloprázdné vítkovické klece Mikúš.

Následně domácí gólman Svoboda vychytal únik Hübla, pak si Ostravané vzali vedení zpátky. Tentokrát sice Veselý nezakončil rychlé přečíslení podle představ, odražený puk ovšem pohotově napálil Dej a Janus nestihl reagovat. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, aktivnější byl vítkovický tým, paradoxně ale Severočeši podruhé vyrovnali.

V polovině druhé části tečoval Ščotkovu střelu za záda Svobody Kašpar. Rozhodčí pak na videu zkoumali, zda litvínovský útočník nezasáhl puk vysokou holí, platnost branky ale potvrdili. Vítkovičtí si poté pomohli přesilovkou, v níž díky povedené teči poprvé před domácími fanoušky skóroval Indrák. Uběhlo jen 94 sekund a ostravský celek šel do dvoubrankového trháku po druhé trefě Malleta.

Zleva Jakub Petružálek z Litvínova, Jan Štencel z Vítkovic a Šimon Stránský z Vítkovic.

Do závěrečné dvacetiminutovky poslal Litvínov do branky Honzíka a v 54. minutě se dočkal kontaktní branky, kterou zařídil po krátkém obléhání domácí klece Jánošík. Severočeši vrhli všechny síly do útoku, zkusili to i bez brankáře, jenže místo vyrovnání inkasovali pátý gól. Výhru Vítkovic pojistil v čase 57:26 Roman. Ostravané tak zažili vítězný návrat na domácí stadion, kde se představili po sedmi duelech venku.

37. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Mallet (Štencel), 15. Dej (R. Veselý, Trška), 37. Indrák (Štencel, Dej), 38. Mallet (R. Veselý), 58. O. Roman (Lakatoš, Trška) - 14. J. Mikúš (L. Kašpar, T. Pavelka), 31. L. Kašpar (Ščotka, Trávníček), 54. Jánošík (Kubát). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 5335.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, Gregorc, Štencel, R. Černý, L. Kovář, Kvasnička - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.
Litvínov: Janus (41. Honzík) - L. Doudera, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Ščotka, Kubát - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - L. Kašpar, M. Hanzl, Jarůšek - Válek, Gerhát, Zygmunt - Jurčík, J. Mikúš, Trávníček. Trenér: Kýhos.