Polský skokan na lyžích Kubacki dál září, Koudelka s Poláškem nebodovali

Polský skokan na lyžích Dawid Kubacki vyhrál i druhý závod Světového poháru v Titisee-Neustadtu. Japonce Rjojua Kobajašiho porazil o tři desetiny bodu. Čeští reprezentanti dnes vyšli naprázdno. Roman Koudelka, jenž bodoval v předchozích sedmi závodech, obsadil 34. místo. Viktor Polášek skončil o deset příček za ním.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Koudelka v 1. kole, v němž jury kvůli větru často posouvala nájezd, nenavázal na sobotní 23. místo. Za skok dlouhý 124 metrů získal 108,6 bodu a od finálové třicítky ho dělilo 2,3 bodu. Poláškovi nevyšel v Německu ani druhý víkendový závod, dnes skočil 120 metrů.

Kubacki vedl před Kobajašim už po prvním kole a svou pozici uhájil, přestože ho Japonec v obou pokusech v délce skoků předčil. V úvodní sérii předvedl nejdelší skok dne 147 metrů, ve druhém přidal 134, odpočty a kompenzace za vítr ale nakonec hrály ve prospěch Poláka. Na třetí místo se posunul Timi Zajc ze Slovinska, který byl po prvním kole sedmý.

Vedení v průběžném pořadí udržel Němec Karl Geiger, jenž obsadil páté místo. Před Rakušanem Stefanem Kraftem má náskok 83 bodů.