Plzeň - Třinec 5:2Hokejisté Plzně po dvou prohrách zabrali a získali skalp mistra

54. Mertl 5 : 2

Hokejisté Plzně porazili ve 39. kole extraligy Třinec 5:2, odčinili tím předchozí dvě venkovní porážky a doma si připsali pátou výhru v řadě. Oceláři sice brzy vedli, ale po obratu Indiánů ještě do první pauzy, už po zbytek utkání přes svou střeleckou převahu pouze marně dotahovali a na západě Čech neuspěli již potřetí v řadě. Dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš, třinecký Wojtek Wolski naopak poprvé v české nejvyšší soutěži vyšel bodově naprázdno.

Brankář Plzně Dominik Frodl v akci.

Úvod patřil hostům. Kapitán Ocelářů Adamský ve druhé minutě ještě zblízka neuspěl, ale vzápětí při přečíslení dvou na jednoho přihrál Ondřej Kovařčík Chmielewskimu, jenž bez přípravy otevřel skóre. Za chvíli v dobré pozici pálil mimo nekrytý Michal Kovařčík a domácí ještě několikrát zachránil gólman Frodl.

V 10. minutě ovšem po výjezdu obránce Janka přes celé hřiště dokázal po zblokovaném pokusu Maláta první střelou Indiánů pohodlně vyrovnat Vracovský. Hra se poté vyrovnala a pět minut před pauzou po náporu první formace domácích upravil šikovnou tečí Budíkovy nabídky Zdráhal na 2:1.

Hosté na začátku prostřední části nezužitkovali přesilovou hru a naopak Mertl vracející se z trestné lavice při akci dvou na jednoho jen těsně minul třineckou branku. Ve 23. minutě ovšem bek Doudera projel po levém křídle a po objetí branky připravil Ondřeji Kovařčíkovi pohodlné vyrovnání na 2:2. Domácí se poté znovu začali prosazovat směrem dopředu a zaměstnali gólmana Ocelářů Štěpánka.

Po polovině utkání vystihl rozehrávku soupeře Mertl a Vráblík opakovanou dorážkou vrátil Plzni vedení. Hosté ve snaze rychle odpovědět více otevřeli hru a jen se štěstím přečkali brejk Indiánů, na jehož konci nejstarší domácí hráč Kracík v tísni nestihl usměrnit puk do odkryté branky. Na konci druhé třetiny s vypětím všech sil přečkali Oceláři plzeňskou přesilovku.

Ve 43. minutě propadla Štěpánkovi do sítě díky cloně nenápadná střela Budíka od modré čáry. Hosté následně nedokázali odpovědět při vyloučení Janka a náznak jejich náporu uťal faul Gernáta. Oceláři ztráceli nervy a nedovolený zákrok Hrni v útočném pásmu potrestal v 54. minutě přesilovkovou dorážkou Gulašova pokusu na konečných 5:2 Mertl.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Malát), 15. P. Zdráhal (Budík, Gulaš), 32. Vráblík (Mertl), 43. Budík, 54. Mertl (Gulaš) - 3. Chmielewski (O. Kovařčík), 23. O. Kovařčík (M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Axman, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Kodýtek - Hrehorčák 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6011.
Plzeň: Frodl - Čerešňák, Budík, Jánošík, Pulpán, Vráblík, Jank - Gulaš, Mertl, P. Zdráhal - Pour, Kracík, Kantner - Rob, Kodýtek, V. Němec - Vracovský, Přikryl, Malát. Trenér: Čihák.
Třinec: Štěpánek - M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš, Roth, Gernát - M. Růžička, P. Vrána, Dravecký - M. Stránský, Wolski, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenér: Varaďa.