Naděje pro budoucnost! Štafeta dorostenců získala na juniorském MS v biatlonu stříbro

Česká biatlonová výprava se zásluhou štafety dorostenců dočkala na juniorském mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide první medaile. Postarali se o ni Ondřej Mánek, Josef Kabrda a Jonáš Mareček, kteří si doběhli pro stříbro v závodě na 3x7,5 kilometru.

Mladí čeští biatlonisté předvedli výborný výkon

Čeští mladíci navázali na své předchůdce z roku 2018, kdy v Estonsku skončili druzí Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík. Zlato dnes získali Norové, bronz Rusové.

V juniorské kategorii se zatím o nejlepší český výsledek postarala Tereza Vinklárková pátým místem ve vytrvalostním závodu na 12,5 km. Dorostenec Mareček doběhl na stejné distanci čtvrtý. Šampionát potrvá do neděle.