Tottenham - Manchester City 2:0Mourinho vyzrál na Guardiolu! Tottenham má skalp úřadujících šampionů

Londýn

Neproměnili penaltu ani další vyložené šance a pykají. Fotbalisté Manchesteru City, úřadující mistři anglické ligy, prohráli v 25. kole na hřišti londýnského Tottenhamu 0:2 a jejich ztráta ze druhého místa na vedoucí Liverpool činí 22 bodů. Zápas ovlivnilo vyloučení Oleksandra Zinčenka, po kterém padly v závěrečné půlhodině oba góly, ještě v prvním poločasu neproměnil za bezbrankového stavu penaltu Ilkay Gündogan. Arsenal remizoval počtvrté v řadě. V Burnley nedokázal ani jeden z týmů proměnit své šance a zápas skončil bez branek.

Steven Bergwijn, střelec prvního gólu Tottenhamu v utkání se šampiony z Manchesteru City.

Manchesterský obhájce titulu mohl jít do vedení v 39. minutě, kdy po faulu na Sergia Agüera zahrával po verdiktu videorozhodčího pokutový kop Ilkay Gündogan. Jeho střelu ale Hugo Lloris vyrazil a následný brankářův kontakt s útočníkem Citizens Raheemem Sterlingem VAR jako další penaltu nevyhodnotil. Mistrovský celek v této sezoně neproměnil už šestou penaltu napříč všemi soutěžemi.

Utkání pak ovlivnilo vyloučení Zinčenka po hodině hry. Ukrajinský obránce dostal druhou žlutou kartu za to, že srazil do přečíslení unikajícího Harryho Winkse.

Brankář Tottenhamu Hugo Lloris kryje penaltu, kterou střílel Ilkay Gündogan z Manchesteru City.

A už o tři minuty později využil oslabení soupeře Steven Bergwijn, který si zpracoval míč hrudí a vystřelil na zadní tyč brankáře Edersona. Nizozemský křídelní hráč gólem oslavil debut za Tottenham po středečním příchodu z PSV Eindhoven. V 71. minutě dorazil hosty Son Hung-min.

Zdrcený Oleksandr Zinčenko z Manchesteru City poté, co byl ve druhé půli zápasu proti Tottenhamu vyloučen.

V Burnley měli více ze hry domácí fotbalisté, kteří několikrát ohrozili branku Arsenalu. Gól nepadl, ale Burnley se i díky výsledkům dalších týmů posunulo na 11. příčku.

Arsenal zůstal o jednu pozici nad ním díky lepšímu skóre.

V souboji Jack Cork z Burnley (vlavo) a Hector Bellerín z Arsenalu.