Chicago - New Orleans 119:125Satoranského devět bodů nestačilo, Chicago utrpělo čtvrtou porážku v řadě

Basketbalisté Chicaga si v NBA připsali čtvrtou porážku v řadě, když doma podlehli New Orleans 119:125. Tomáš Satoranský strávil na hřišti v roli prvního rozehrávače necelých 23 minut a připsal si devět bodů, tři doskoky, dvě asistence. Nejlepším střelcem duelu byl tahoun Bulls Zach LaVine s 22 body, na straně vítězů se nejvýrazněji prosadila jednička loňského draftu Zion Williamson s 21 body, k nimž přidal i čtyři doskočené míče.

Tomáš Satoranský z Chicaga se pokouší obejít Derricka Favorse z New Orleans.

Duel v chicagské United Center, kde se příští víkend odehraje také letošní utkání hvězd, rozhodla třetí čtvrtina, kterou Bulls ztratili 19:31. V součtu s poločasovým deficitem 10 bodů pak už domácím nestačila ani výborná závěrečná dvanáctiminutovka, kterou ovládli jasně 38:22.

Zápas se odehrál jen několik hodin po uzávěrce přestupů, před kterou změnili dres třeba D'Angelo Russell (Minnesota), Andrew Wiggins (Golden State) nebo Andre Drummond (Cleveland). Chicaga se změny nedotkly, vedení klubu se vyjádřilo, že současnému kádru do budoucna "naplno věří".

Tomáš Satoranský z Chicaga uniká v utkání NBA Lonzu Ballovi z New Orleans.

A to především jeho hvězdám - LaVinovi a Laurimu Markkanenovi, který je momentálně na listině zraněných. V dresu domácích se při absenci finského křídla prosadili kromě LaVina také Chandler Hutchinson s 16 body či Francouz Adam Mokoka, jenž za šest minut nastřílel svých prvních 15 bodů v lize.

Oba však zastínil Williamson, který trefil devět z 11 pokusů včetně několika efektních akcí alley-oop. Pelicans jsou s bilancí 21-31 jedenáctí na západě, Bulls mají na východě bilanci 19-34 a na play off ztrácejí 3,5 zápasu.

Nejatraktivnější duel se odehrál v Los Angeles, kde Houston porazil první tým západu Lakers 121:111. V dresu hostů zazářil Russell Westbrook - hvězdný rozehrávač Rockets zaznamenal 41 bodů, k nimž přidal osm doskoků a pět asistencí.

"Po většinu zápasu jsme výborně bránili. Proto si výhru zasloužíme," těšilo Westbrooka. Rockets tak ani příliš nevadilo, že James Harden nastřílel pouze 14 bodů. Na druhé straně zaznamenal 32 bodů a 13 doskoků Anthony Davis, 18 bodů, 15 asistencí a devět doskoků přidal LeBron James.

Další fantastický výkon předvedl Janis Adetokunbo, jenž 36 body, 20 doskoky a šesti asistencemi pomohl Milwaukee k výhře 112:101 nad Philadelphií. Už popáté v řadě nasbíral alespoň 30+15+5, což dokázal jako druhý hráč v historii - tím prvním byl legendární Wilt Chamberlain v roce 1965.

Bucks navíc uspěli ve 12. utkání z posledních 13 a na čele ligy si vylepšili bilanci na 44-7. Sixers, kteří ještě nemohli nasadit nové posily Aleca Burkse či Glena Robinsona, táhl s 25 body a sedmi doskoky Tobias Harris, 19 bodů, 11 doskočených míčů a šest asistencí přidal pivot Joel Embiid.

Uspěl také Portland, který doma zdolal San Antonio 125:117. Nejlepším střelcem byl hvězdný Damian Lillard, který k 26 bodům nasbíral i deset asistencí. Třetí vítězství v řadě vybojoval New York, jenž doma přehrál Orlando 105:103 i díky 22 bodům a osmi doskokům Juliuse Randlea.

Výsledky zápasů NBA:
Chicago - New Orleans 119:125 (za domácí Satoranský 9 bodů, 3 doskoky, 2 asistence)
Los Angeles Lakers - Houston 111:121
Milwaukee - Philadelphia 112:101
New York - Orlando 105:103
Portland - San Antonio 125:117.