Ledecká zajela skvěle a v Garmisch-Partenkirchenu skončila třetí!

Garmisch-Partenkirchen (Německo)

Lyžařka Ester Ledecká dnes zajela výtečně sjezd Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu. Podruhé v sezoně se dostala na stupně vítězů v lyžařském Světovém poháru. Pátá žena pátečního tréninku se v něm dokázala dostat i před zatím vedoucí ženu disciplíny Švýcarku Corinne Suterovou, která skončila pátá. V celkovém hodnocení disciplíny na ni ztrácí 64 bodů.

Ester Ledecká si dojela pro třetí místo a druhé stupně vítězů ve sjezdu v sezoně

V Ga-Pa si připsala první výhru ve sjezdu v kariéře domácí Němka Viktoria Rebensburgová, bývalá olympijská vítězka v obřím slalomu. Druhá skončila s odstupem 61 setin Italka Federica Brignoneová, Ledecká na vítězku ztratila 83 setin sekundy.

Vítězka prosincového sjezdu z Lake Louise Ledecká za sebou nechala o 12 setin sekundy úřadující olympijskou šampionku Sofii Goggiaovou z Itálie, Suterová byla pátá. Před Ledeckou je ještě v hodnocení sjezdu o tři body Američanka Mikaela Shiffrinová, která po nenadálém úmrtí otce na neurčito přerušila sezonu.

Ester Ledecká (vpravo) po bronzovém sjezdu se svými kolegyněmi na stupních.

V Ga-Pa začínala a teď si zde zajela pro druhé stupně vítězů ve SP v kariéře

Ledecká v Ga-Pa před čtyřmi lety absolvovala první závod mezi lyžařskou elitou a dobrou formu naznačila pátým místem v pátečním tréninku. Na trať se vydala jako jedna z posledních velkých favoritek s číslem 15 a z dalších závodnic se jejímu času dokázala přiblížit jen Goggiaová.

Třicetiletá Rebensburgová si připsala 19. výhru v kariéře. Je první německou vítězkou sjezdu SP po Marii Höflové-Rieschové, které se to podařilo před deseti lety právě na sjezdovce Kandahar v Ga-Pa.

V neděli se ve lyžařském středisku v Bavorských Alpách pojede superobří slalom.

Slalom mužů ovládl Noël

Slalom v Chamonix vyhrál francouzský lyžař Clément Noël a v domácím prostředí si připsal třetí vítězství v sezoně Světového poháru. Zdramatizoval tak boj o malý glóbus za hodnocení disciplíny, neboť jeho dva největší rivalové Henrik Kristoffersen z Norska a Švýcar Daniel Yule závod nedokončili.

Dvaadvacetiletý Noël zaznamenal šestou výhru v kariéře a na stupně vítězů ho doprovodili po životních výsledcích dva nováčci. Nor Timon Haugan a Rakušan Adrian Pertl ztratili 21, respektive 31 setin sekundy.

Noël startoval s číslem 1 a po prvním kole byl druhý za Yulem. Nakonec byl domácí lyžař posledním, který jízdu dokončil, neboť Švýcar při snaze vyhrát čtvrtý slalom v sezoně chyboval a vypadl.

Už v prvním kole vypadl další z favoritů Kristoffersen, ale udržel vedení v hodnocení disciplíny i celkového SP. V boji o velký glóbus má Nor náskok stále 55 bodů před Francouzem Alexisem Pinturaultem, jenž z průběžné čtvrté pozice nedokončil druhé kolo. Pořadí slalomu vede Kristoffersen před Noëlem o dva body, Yule ztrácí 57 bodů.

V neděli se v Chamonix jede paralelní obří slalom.